15 listopad 2021
patronat medialny

Reprezentacja Zduńskiej Woli wygrała II Korespondencyjny Turniej Miast o Puchar Niepodległości

fot. Grzegorz Olkowski
Reprezentacja Zduńskiej Woli wygrała II Korespondencyjny Turniej Miast o Puchar Niepodległości. W pięciu miastach – Zduńskiej Woli w Łódzkiem, Augustowie w Podlaskiem, Barlinku w Zachodniopomorskiem, Przemyślu w Podkarpackiem i Pucku w Pomorskiem dzieci i młodzież walczyły o atrakcyjne nagrody, popisując się swoimi umiejętnościami sportowymi.
informacja handlowa
W sumie w turnieju udział wzięło blisko 450 osób. Dzięki specjalnym przelicznikom punktowym dzieci z wszystkich roczników zbierały punkty dla swojego miasta i walczyły o miano „Miasta-Mistrza”. Uczestnicy rywalizowali w ośmiu konkurencjach, m.in. w piłkarskim slalomie zakończonym strzałem, biegu wahadłowym, rzutach do kosza, skoku w dal, czy biegu zwinnościowym „po kopercie”.

Zależało nam, by młodzież w trakcie rywalizacji mogła spotkać się z mistrzami sportu. W turniejach udział wzięli wspaniali zawodnicy, w tym nawet mistrzowie olimpijscy z Tokio, bo w Zduńskiej Woli był Dariusz Kowaluk, a w Pucku Małgorzata Hołub-Kowalik. Miło było nam gościć także wicemistrzynię świata w rzucie młotem Joannę Fiodorow w Augustowie, młodą lekkoatletkę Kornelię Lesiewicz, która odwiedziła młodych adeptów sportu w Barlinku, czy pływaczkę Katarzynę Farę w Przemyślu. Wszystkie nasze gwiazdy wzięły czynny udział w turniejach, sędziując młodym uczestnikom – mówi Rafał Wosik, prezes Fundacji Orły Sportu, która była organizatorem turnieju.

Dzięki temu, że partnerem Fundacji jest Polska Agencja Antydopingowa POLADA, dzieci i młodzież mogły dowiedzieć się, jak ważna jest rywalizacja w duchu fair play.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i gadżety, a dla najlepszych przygotowaliśmy także sportowe upominki. Zwycięskie miasto, czyli Zduńska Wola, otrzymała puchar i specjalną nagrodę – dodaje Wosik.

Reprezentanci Zduńskiej Woli, którzy okazali się najlepsi w korespondencyjnej rywalizacji, uzyskali 4920 punktów, wyprzedzając Barlinek (3924), Augustów (3871), Przemyśl (3471) i Puck (1532). W trakcie zajęć uczestnicy mieli okazję poznać sylwetki bohaterów walczących o niepodległość Polski.

W turnieju udział brały dzieci i młodzież w wieku od 6 do 15 lat. Organizacja zawodów dofinansowana była przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce