25 październik 2021
patronat medialny

To był ostatni w tym roku Otylia Swim Cup sport

fot. Rafał Oleksiewicz
To był ostatni w tym roku Otylia Swim Cup. Na Floating Arenie w Szczecinie o medale imprezy organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak rywalizowało blisko siedmiuset zawodników z całej Polski. Klasyfikację medalową wygrali zawodnicy MKP Szczecin, którzy zdobyli aż 57 medali, w tym 22 złote

Poziom tych zawodów był bardzo wysoki, a zawodnicy niejednokrotnie uzyskiwali wyniki lepsze, niż na mistrzostwach Polski, które były docelową imprezą na pływalni pięćdziesięciometrowej. Mówię tutaj o przypadku zawodników czternastoletnich, natomiast patrząc na poziom tych wyników, w kontekście poprzednich rund Otylia Swim Cup, to ten poziom cały czas rośnie – mówi Jarosław Błażek z Fundacji Otylii Jędrzejczak, jednocześnie szkoleniowiec młodych pływaków MKP Gdańsk.

W Szczecinie startowały dzieci i młodzież w wieku od ośmiu do piętnastu lat, zrzeszone w Polskim Związku Pływackim. Zawodnicy rywalizowali w sześciu kategoriach wiekowych na dystansach od 50 do 200 metrów w stylach dowolnym, klasycznym, motylkowym i grzbietowym. Najlepszych otrzymali puchary i medale, a wszyscy zawodnicy dostali też bogate pakiety startowe, ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak i jej partnerów, m.in. AquaWave, lody Koral i firmę Alexander.

W rywalizacji dzieci poniżej dziesiątego roku życia gwiazdą był Mariusz Ogórek, reprezentujący MKP Szczecin, który wygrał rywalizację we wszystkich stylach.

Pływałem na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym oraz motylkowym i wszystkie udało mi się wygrać. Bardzo lubię pływać, dodaje mi to pozytywnej energii – mówił dziewięcioletni Mariusz.


Wśród dziewcząt w tej kategorii wiekowej najlepsza była Marcelina Sadłocha z Iskry Konin.

Jeszcze nigdy nie pływałam na długim basenie, więc bardzo mi się podobało. Ale trudno było wygrać – mówiła Marcelina.


Najlepszymi zawodniczkami i zawodnikami imprezy w starszych kategoriach wiekowych byli: Julia Świeboda (10 lat, UKP Marlin Gryfino), Natalia Duda (11 lat, MKP Szczecin), Weronika Pietrzak (12 lat, KU AZS UAM Poznań), Natalia Jakubczyk (13 lat, CSiR MOS Dąbrowa Górnicza) i Martyna Burzak (14-15 lat, MKP Gdańsk) oraz Tymoteusz Mizgalski (10 lat, KS Warta Poznań), Hubert Hołub (11 lat, MKS Znicz Koszalin), Alan Szelążek (12 lat, MKP Szczecin), Tymoteusz Jóźwiak (13 lat, MKS Jedynka Łódź) i Szymon Tusk (14-15 lat, MKS Znicz Koszalin). Tradycyjnie najlepsi zawodnicy i zawodniczki na dystansach 50 i 100 metrów stylem motylkowym otrzymali specjalne puchary Otylii Jędrzejczak. Otrzymali je Hanna Trojanowska (KP Bałtyk Kołobrzeg) i Tymoteusz Jóźwiak (MKS Jedynka Łódź)

Przeglądamy sobie te wyniki z każdego Otylia Swim Cup. Widzimy dzieci, które startują od trzech, czy czterech lat ciągle i bardzo miło jest obserwować ich postępy, zaangażowanie i to, że tym sportem żyją – dodaje Błażek.

Jestem dumna z tego, że Szczecin na stałe wpisał się w naszą imprezę Otylia Swim Cup, a nasza współpraca z miastem Szczecin daje bardzo pozytywne efekty. Jest mi bardzo miło, że cieszymy się zaufaniem naszych partnerów – mówi Otylia Jędrzejczak.


Otylia Swim Cup współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a jego ostatnia edycja także przez miasto Szczecin. Zawody w Szczecinie były ostatnimi w tym roku z cyklu Otylia Swim Cup. Wcześniej młodzi pływacy mieli okazję wystartować jeszcze w zawodach organizowanych przez Otylię Jędrzejczak w Toruniu i Lublinie.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-02-28 14:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany