patronat medialny

Wielki turniej tenisa stołowego w Głubczycach. Niezwykłe atrakcje dla dzieci i młodzieży

fot. nadesłane
Ostatnie dni przed świętami Bożego Narodzenia warto spędzić na sportowo! 17 grudnia w Głubczycach odbędzie się wyjątkowa impreza dla dzieci i młodzieży - Głubczycki Turniej Tenisa Stołowego. To jedno z największych wydarzeń tenisa stołowego na Opolszczyźnie w tym roku. W turnieju ma wziąć udział przeszło stu młodych zawodników.

Przekształcimy największą halę sportową w Głubczycach w profesjonalną arenę pingpongową, przypominającą tę z największych światowych imprez. Na głównej płycie stanie szesnaście stołów do tenisa stołowego, na których będą rywalizowali uczestnicy. Pola gry będą oddzielone od siebie obrandowanymi płotkami, a do tego przygotujemy profesjonalne stoliki sędziowskie, czy tablice wyników. Zależy nam, by dzieciaki czuły się jak profesjonalni zawodnicy – mówi Ernest Krajewski, koordynator wydarzenia z ramienia organizatora wydarzenia, Stowarzyszenia Wczoraj, Dzisiaj, Jutro.


Uczestnicy turnieju zostaną podzieleni na pięć kategorii, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców – skrzat, junior, żak, młodzik i kadet. Udział w imprezie może wziąć każdy młody człowiek, bo zaproszenia skierowane są do dzieci i młodzieży z całej Polski, w szczególności z województw opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Organizatorzy Głubczyckiego Turnieju Tenisa Stołowego przygotowali też kategorię Bez Barier, w której rywalizować będą mogły osoby z niepełnosprawnościami.

Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są na oficjalnej stronie internetowej stowarzyszenia www.wczorajdzisiajjutro.pl.  

Nad sprawnym i prawidłowym przebiegiem turnieju w każdej z kategorii będą czuwać doświadczeni sędziowie. Chcemy, by Głubczycki Turniej Tenisa Stołowego promował uprawianie sportu i rekreacji przez młodych ludzi – dodaje Jędrzej Stęszewski, prezes stowarzyszenia.

Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy, w którym znajdą się m.in. zdrowe przekąski i napoje oraz pamiątkowe medale.

Głubczycki Turniej Tenisa Stołowego odbędzie się 17 grudnia w hali sportowej w Głubczycach (ul. Olimpijska 1). Organizacja imprezy została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany