9 lipiec 2021

Wilki będą straszyć przy jupiterach

fot. nadesłane
Trzy mecze w trzy dni na antenie Motowizji. W piątek i sobotę ekipa Wolfe dostanie szansę rehabilitacji za ostatnie ligowe porażki. W niedzielę możliwości lidera z Opola przetestują Diabły z Landshut.
REKLAMA
Wilki z Wittstock wciąż nie potrafią odnaleźć się w tegorocznych rozgrywkach. W pięciu dotychczasowych meczach niemiecka drużyna doznała pięciu porażek, wyraźnie odstając od swoich rywali.

Wciąż nie możemy znaleźć właściwego rytmu. Szukamy różnych możliwości ustawień zawodników, ale ciągle coś zawodzi. Trzeba zapomnieć o ostatnich występach i skupić się na najbliższych domowych spotkaniach. Mamy nadzieję, że w najbliższych meczach u siebie wreszcie poprawimy nasz dorobek – mówi kierownik ekipy Wilków Piotr Jankowski.

Piątkowe spotkanie z łotewskim Lokomotiwem odbędzie się w świetle jupiterów. Gospodarze liczą, że do pozyskanego niedawno Słoweńca Maticia Ivacicia wreszcie formą dostosują się pozostali koledzy. Tyle że rywale z Daugavpils mają solidny zespół, tworzący mieszankę rutyny z młodością. W ostatni weekend nie dali szans zawodnikom z Poznania, wracając do ligowej rywalizacji z przytupem. Teraz będą chcieli popsuć humory zespołowi z Wittstock.

Po punkty do Niemiec przyjadą też żużlowcy z Rzeszowa.

Zwycięstwo z Wolfe u siebie to była formalność. Teraz trzeba ich pokonać na wyjeździe i piąć się w tabeli. Naszym celem niezmiennie pozostają play-offy – podkreśla menedżer 7R Stolaro Stali Michał Widera. Dla rzeszowskiej drużyny wygrana na terenie najsłabszej ekipy ligi to obowiązek, ale w pamięci kibice wciąż mają sensacyjną porażkę Żurawi w Wittstock sprzed roku. Stal przyjedzie żądna solidnego rewanżu.

W niedzielę kolejna drużyna spróbuje powalczyć z liderem. Diabły z Landshut są nieobliczalne więc w Opolu możemy się spodziewać interesujących wyścigów. OK Bedmet Kolejarz wygrał dotychczas wszystkie swoje mecze i pewnie przewodzi stawce.

Mamy świetną atmosferę w drużynie. Każdy sobie pomaga i widać to potem na torze. Nasz cel pozostaje bez zmian czyli awans – mówi menedżer opolskiej drużyny Piotr Mikołajczak. Niemiecki zespół musi wspiąć się na wyżyny swych umiejętności by choć trochę pomieszać szyki faworytom.

NA ŻYWO

    • MSC Wölfe Wittstock - SK Lokomotiv Daugavpils – piątek, 9 lipca godz. 20:30
    • MSC Wölfe Wittstock - 7R Stolaro Stal Rzeszów – sobota, 10 lipca godz. 11:45
    • OK Bedmet Kolejarz Opole - Trans MF Landshut Devils – niedziela, 11 lipca, godz. 11:45

RETRANSMISJE

    • Retransmisja meczu: MSC Wölfe Wittstock - SK Lokomotiv Daugavpils – poniedziałek 12 lipca, godz. 17.30
    • Retransmisja meczu: MSC Wölfe Wittstock - 7R Stolaro Stal Rzeszów – wtorek, 13 lipca, godz. 17.30     
    • Retransmisja meczu: OK Bedmet Kolejarz Opole - Trans MF Landshut Devils – środa, 14 lipca, godz. 17.30

MAGAZYN 2. LIGI ŻUŻLOWEJ

    • Odcinek 10 – wtorek, 13 lipca, godz. 21:00
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-09-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-09-30 23:59
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany