patronat medialny

Za nami ostatni Otylia Swim Tour w tym roku. Jestem dumna, że przeszkoliliśmy tyle osób

fot. nadesłane
To były ostatnie zajęcia z cyklu Otylia Swim Tour w tym roku. Ponad stu adeptów pływania ćwiczyło z trenerami współpracującymi z Fundacją Otylii Jędrzejczak w Siemiatyczach na Podlasiu. – Jestem dumna z tegorocznego projektu i cieszę się, że wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz naszymi partnerami dotarliśmy do tak szerokiej liczy osób – mówi Otylia Jędrzejczak.
W trakcie jednodniowych warsztatów dzieci mają zajęcia w wodzie z trenerami pływania oraz w sali gimnastycznej z trenerami przygotowania motorycznego. Z kolei rodzice mają możliwość wzięcia udziału w wykładach psychologa sportowego oraz dietetyka, a także spotkać się i porozmawiać z Otylią Jędrzejczak. 

Siemiatycze to kolejne nowe miejsce na mapie fundacji, które zamyka projekt Otylia Swim Tour w 2022 roku. Odwiedziliśmy sześć miast, gościliśmy prawie tysiąc dzieci i prawie dwa tysiące rodziców. To niesamowity rok, w którym mieliśmy bardzo dużo pozytywnej energii i odwiedziliśmy wiele nowych miast. Jestem przekonana, że pozyskana wiedza przez dzieci i rodziców jest dla nich bardzo cenna – mówi najlepsza polska pływaczka w historii.

Klaudia Koźbiał, trenerka personalna z Krakowa, która prowadzi zajęcia w hali z dziećmi podczas kolejnych odsłon Otylia Swim Tour podkreśla, że dzieciaki bardzo chętnie ćwiczą.

W tym roku odwiedziliśmy wiele fajnych miejsc, poznaliśmy wiele fajnych dzieciaków, z których na pewno narodzą się nowi mistrzowie. Trzymam za nich mocno kciuki. Widać, że dzieciakom brakowało w trakcie covidowej przerwy kontaktu ze sobą, kontaktu z trenerami i kontaktu z ćwiczeniami, więc było naprawdę przyjemnie. Docieramy do różnych miejsc, gdzie rzadko odbywają się takie zajęcia i pokazujemy dzieciom coś nowego. Spotykają też sławne osoby, bo przecież pracujemy z Otylią i trenerami, którzy prowadzą naszych mistrzów na igrzyska. To jest na pewno dla nich świetna przygoda – dodaje.

Przed zajęciami dzieci otrzymały bogate pakiety startowe, ufundowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak i jej partnerów, m.in. firmy CityMotors Gdańsk i HMS.
Ostatnia tegoroczna odsłona Otylia Swim Tour zbiegła się z drugą rocznicą powstania przepięknej pływalni Wodne Tarasy w Siemiatyczach.

Jestem dumny, że mamy w Siemiatyczach tak wspaniałego gościa. Pani Otylia pokazuje, że oprócz tego, że można zdobyć w sporcie wszystko co się da, to można też potem robić coś jeszcze i tą swoją wiedzę, tą swoją mądrość przekazywać dalej. To jest bardzo dobre i na pewno wszyscy to doceniają. Jesteśmy dumni z tego, że nasze dzieci w Siemiatyczach, w sumie w małym mieście na wschodzie Polski mogą korzystać z tych wszystkich doświadczeń i życiowych, i sportowych od pani Otylii oraz jej całego zespołu – mówi burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz.

To drugie urodziny tej pięknej pływalni w Siemiatyczach. W trakcie tegorocznego Otylia Swim Tour widzieliśmy sporo nowych i funkcjonalnych pływalni. Bardzo się cieszę, że te piękne obiekty powstają w Polsce. Mam nadzieję, że w tych miejscach powstaną w przyszłości kluby pływackie, które będą wychowywać przyszłe pływackie gwiazdy – dodaje Otylia Jędrzejczak.

Na tegorocznej trasie Otylia Swim Tour znalazło się sześć miast, a zajęcia prowadzone przez trenerów Fundacji Otylii Jędrzejczak odbyły się w Zgierzu koło Łodzi, Lubartowie koło Lublina, Prudniku na Opolszczyźnie, Markach koło Warszawy, Myślenicach koło Krakowa i Siemiatyczach na Podlasiu. Projekt Otylia Swim Tour współfinansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a jego ostatnia odsłona także przez miasto Siemiatycze i MOSiR Siemiatycze.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany