16 marzec 2023
patronat medialny

Znów setki dzieci na lekcji u Moniki Pyrek. Wysiłek fizyczny może być olbrzymią przyjemnością

fot. nadesłane
Dziś dzieciaki trzeba zachęcać, by były aktywne. To jest wręcz nasz obowiązek, a ja uważam, że najlepiej to zrobić pokazując im, że wysiłek fizyczny może być wielką przyjemnością i świetną zabawą – mówi Monika Pyrek. Na zaproszenie Fundacji Moniki Pyrek w Rybniku na Śląsku w kolejnej odsłonie program „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” udział wzięło blisko trzystu uczniów.
Realizowana po raz kolejny akcja nadal ściąga tłumy dzieciaków, które z zachwytem zauważają, że można znakomicie wykorzystać nowe technologie przy sportowej aktywności. „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” to zajęcia, w trakcie których uczniowie mają możliwość skorzystania z wielu sportowych aktywności na poszczególnych stacjach. Lekcja trwa dwie godziny, a uczniowie mogą ćwiczyć na wszystkich dostępnych urządzeniach. Uczniowie ćwiczą m.in. na ergometrach wioślarskich, trenażerach sportowych, refleksomierzach, specjalnych ściankach wspinaczkowych, czy symulatorach narciarskich i rowerowych. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas 4-8.

W Rybniku w zajęciach udział wzięli uczniowie ze szkoły nr 36.

Bardzo dziękuję fundacji za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenia tej niezwykłej lekcji w naszej szkole. Dla dzieciaków to wielka atrakcja, a dla nas nauczycieli ogrom insporacji – mówi Monika Szczepanik, nauczycielka wychowania fizycznego, która zgłosiła rybnicką szkołę do programu.

Pierwszy raz widziałam takie maszyny i naprawdę robi to wielkie wrażenie. Najbardziej podobało mi się narciarstwo i wspinaczka – mówiła Wiktoria z klasy IV rybnickiej szkoły.

Co mi się podobało? Wszystko! Pokonałam dziesięć stacji i wszystkie były super. Bardzo fajni było też instruktorzy – dodała jej koleżanka Zuzia.


Monika Pyrek, pomysłodawczyni akcji podkreślała, że w dzisiejszych czasach, gdy na dzieci czekają tysiące różnych atrakcji, trzeba walczyć, by chciały być aktywne fizycznie fizycznie.

Nasz główny cel to zachęcenie dzieciaki do aktywności. Pokazujemy im, że ruch i zmęczenie po zajęciach daje nieprawdopodobną przyjemność. Po kolejnych edycjach naszej akcji wiem, że można zachęcić dzieciaki do uprawiania sportu, jeśli zrobi się w atrakcyjny i ciekawy sposób – mówi Monika Pyrek, ambasadorka KINDER Joy of moving.

Akcja organizowana przez fundację byłej lekkoatletki jest częścią programu realizowanego przez Grupę Ferrero, mającego inspirować dzieci i młodzież do podejmowania fizycznej aktywności w celu wykształcenia u nich kultury ruchu.

W tym roku zajęcia organizowane przez byłą wicemistrzynię świata w skoku o tyczce odbędą się siedmiu miastach. Za nami już niezwykłe lekcje w Jastrzębiu-Zdroju i Rybniku, a kolejne zaplanowane są jeszcze w Krzeszowicach, Osielsku, Inowrocławiu, Szczecinie i Koszalinie. W Krzeszowicach, Inowrocławiu i Szczecinie lekcje odbędą się dwukrotnie. Partnerem tytularnym programu jest Ferrero, a zajęcia dofinansowane są z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Honorowy patronat nad programem objęły Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski, a partnerem motoryzacyjnym jest marka SsangYong.

Na stronie internetowej alternatywnelekcjewf.pl działa e-platforma, na której dostępne są bezpłatne materiały w formie ćwiczeń, gier czy zabaw ruchowych dla najmłodszych. To skarbnica wiedzy nie tylko dla dzieci i ich rodziców, ale także dla nauczycieli wychowania fizycznego.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany