24 czerwiec 2020

Australia: pierwszy od ponad miesiąca zgon pacjenta zakażonego koronawirusem

W stanie Wiktoria odnotowano pierwszy od 23 maja w Australii zgon pacjenta zakażonego koronawirusem. To 103. ofiara śmiertelna epidemii Covid-19 w tym kraju.
Koronawirus
38457
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

W środę w Australii zarejestrowano najwyższą liczbę nowych infekcji od ponad dwóch miesięcy - 29, z których 20 miało miejsce w stanie Wiktoria. Władze tego regionu w weekend przedłużyły obowiązywanie stanu wyjątkowego o kolejny miesiąc.

Zwiększona liczba zakażeń spowodowała znaczny wzrost popytu na testy na obecność koronawirusa. Policja zamknęła jedną z placówek przeprowadzających szybkie testy już 20 minut po jej otwarciu w związku z tłumem ludzi, który pojawił się na miejscu.

Mimo wciąż niewielkich liczb nowych zakażeń, w Australii pojawiły się obawy o drugą falę Covid-19. Reuters informuje o szturmach na supermarkety, takich jak na początku epidemii.

W przeciwieństwie do sąsiedniej Nowej Zelandii, Australii nie udało się jeszcze wyeliminować transmisji koronawirusa. Jak dotąd w całym kraju patogen wykryto u 7521 osób, z których 103 zmarły. (PAP)

osk/ ap/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
38457
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce