29 czerwiec 2020

Białoruś: 315 nowych zakażonych Sars-CoV-2 i cztery zgony w ciągu doby

315 nowych infekcji Sars-CoV-2 potwierdziło w ciągu doby ministerstwo zdrowia Białorusi. Z powodu koronawirusa, jak wynika z komunikatu resortu, zmarły kolejne cztery osoby.
Koronawirus
36155
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Ogółem liczba zakażonych wzrosła w poniedziałek do 61790. Za ozdrowieńców uznano 45213 osób (186 w ciągu doby).Resort zdrowia potwierdził 387 zgonów wywołanych przez koronawirusa.

Przeprowadzono w sumie ponad 992 tys. testów na obecność SARS-CoV-2.

Według władz sytuacja epidemiczna na Białorusi stabilizuje się, czego ma dowodzić spadek liczby nowych zakażeń. Przez większą część maja przyrosty dobowe utrzymywały się na poziomie powyżej 900 przypadków. W czerwcu tempo przyrostu zakażonych stopniowo malało.

Część ekspertów i aktywistów, w tym organizatorzy akcji pomocowej dla medyków ByCovid19, podaje te informacje w wątpliwość. Ich zdaniem władze zaniżają zarówno ogólną liczbę zakażonych, jak i liczbę zgonów.

Na Białorusi nie wprowadzano odgórnie kwarantanny i nie zamykano granic. Nie odwołano również niektórych imprez masowych, np. 9 maja odbyła się defilada wojskowa z okazji 75. rocznicy zwycięstwa ZSRR nad hitlerowskimi Niemcami.

Z Mińska Justyna Prus (PAP)

just/ mal/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
36155
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce