30 czerwiec 2020

Bułgaria: 140 nowych zakażonych koronawirusem, 4 zgony

O 140 wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w ciągu minionej doby - poinformowało we wtorek bułgarskie ministerstwo zdrowia. Liczba nowych przypadków rośnie systematycznie od ponad dwóch tygodni.
Koronawirus
38457
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Łącznie zakażonych w kraju od początku pandemii jest 4 831 osób. Wynik 140 nowych przypadków stwierdzono przy rekordowej liczbie przeprowadzonych w ciągu doby ponad 4,5 tys. testów. Zakażonych pracowników medycznych jest 404.

W minionej dobie zmarły cztery kolejne osoby. Liczba zgonów wynosi łącznie 223.

Przy wzroście liczby zakażeń rząd podjął decyzję o przygotowaniu szpitali do ewentualnej nowej fali epidemicznej. Na razie jednak nie przewiduje się ponownego powstania szpitali polowych w halach sportowych, jak to było w marcu. Premier Bojko Borisow skrytykował rozluźnienie dyscypliny i nieprzestrzeganie środków walki z epidemią.

Krajowy Sztab Operacyjny na posiedzeniu we wtorek omówił sytuację w kraju i gotowość szpitali na przyjęcie większej liczby chorych. Obecnie hospitalizowane są 434 osób, w tym 32 w stanie ciężkim na oddziałach intensywnej terapii.

Borisow zarządził pełne zaopatrzenie wszystkich szpitali, do których mają być kierowani zakażeni koronawirusem, we wszystkie niezbędne środki ochrony. Poinformował, że środki finansowe na leczenie Covid-19 dla szpitali zostaną zwiększone.

Ewgenia Manołowa (PAP)

man/ kar/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
38457
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce