11 styczeń 2022

Holandia: wzrost zakażeń koronawirusem o 77 proc. w ciągu tygodnia

fot. Cory Doctorow / CC BY-SA 2.0 / https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/
W ciągu ostatnich siedmiu dni wykryto w Holandii ponad 201 tys. infekcji koronawirusem, co stanowi wzrost o 77 proc. w porównaniu z poprzednim tygodniem. Jednocześnie spada liczba przyjęć do szpitali z powodu zakażenia.
REKLAMA

„Wariant Omikron szaleje w naszym kraju jak trąba powietrzna” – obrazowo opisuje ostatnie wzrosty zakażeń dziennik „Algemeen Dagblad”. Zdaniem gazety eksperci nie są tym zaskoczeni.

„Ze względu na wysoką zakaźność mutacji spodziewaliśmy się tego i ten wzrost jeszcze potrwa” - powiedział „AD” wirusolog Bert Niesters.

W zeszłym tygodniu ponad 34 proc. wykonanych testów na obecność koronawirusa miało wynik pozytywny i jest to najwyższy odsetek w historii pomiarów w Niderlandach - informuje gazeta.

Pozytywną wiadomością jest to, że Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM) kolejny tydzień z rzędu informuje o spadku hospitalizacji osób z Covid-19.

W zeszłym tygodniu do szpitali trafiło łącznie 873 pacjentów z Covid-19, co oznacza spadek o 11 proc. w porównaniu do tygodnia wcześniej.

W ostatnich tygodniach grudnia RIVM odnotował spadek liczby nowych przyjęć do szpitali odpowiednio o 33 i 26 proc.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ jo/ mal/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce