23 czerwiec 2020

Na Białorusi w ciągu doby 464 nowe infekcje Sars-CoV-2 i sześć zgonów

464 nowe infekcje Sars-CoV-2 odnotowano na Białorusi w ciągu minionej doby. Zmarło kolejnych sześć osób – wynika z danych opublikowanych przez ministerstwo zdrowia. Ogółem liczba zakażonych zbliża się już do 60 tys.
Koronawirus
38457
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

59 487 – tyle wynosi liczba potwierdzonych testami zakażeń koronawirusem od początku epidemii.

Tym samym, jak zwróciła uwagę internetowa niezależna Nasza Niwa, Białoruś zajmuje ósme miejsce w Europie pod względem liczby zakażeń. Na siódmym jest Belgia z liczbą 60 810. Więcej niż na Białorusi przypadków zarejestrowano we Francji, w Niemczech, we Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Rosji.

W Polsce, gdzie liczba ludności jest czterokrotnie wyższa niż na Białorusi, potwierdzono 32 527 zakażeń i 1 375 zgonów.

Jednak, jak zaznacza Nasza Niwa, jeśli chodzi o liczbę zakażeń w przeliczeniu na milion mieszkańców, Białoruś (6 295) przegoniła już Hiszpanię (6 279). Wskaźnik ten jest wyższy tylko w Luksemburgu, San Marino, Watykanie i Andorze.

Według oficjalnej statystyki wyzdrowiało już 38,7 tys. pacjentów, a ogólna liczba zmarłych z powodu koronawirusa wynosi 357. Przeprowadzono 886,2 tys. testów.

Na Białorusi nie wprowadzano odgórnej kwarantanny ani radykalnych ograniczeń związanych z epidemią. Granice tego kraju nie były zamykane.

Z Mińska Justyna Prus (PAP)

just/ kar/

Wysłane z iPho

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
38457
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce