10 luty 2023

Na szczęście nikt nie zginął w wypadku polskiego autokaru

zdjęcie: Na szczęście nikt nie zginął w wypadku polskiego autokaru / fot. PAP
fot. PAP
W nocy z czwartku na piątek doszło do poważnego wypadku drogowego z udziałem autokaru pełnego pasażerów; 54 osoby zostały uratowane z pojazdu przez ratowników, na szczęście w wypadku nikt nie odniósł obrażeń zagrażających życiu ani nie zginął - poinformowała w piątek policja Saksonii- Anhalt.
REKLAMA

"57-letni polski kierowca autobusu jechał autostradą A2 w kierunku Hanoweru. Tuż za parkingiem Boerde Nord zjechał z drogi w prawo z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn. Autobus przewrócił się i leżał na dachu w przydrożnym rowie" - przekazała policja.

Sześć ciężko rannych osób musiało zostać przewiezionych karetkami do okolicznych szpitali; ponadto w wypadku 29 pasażerów odniosło lekkie obrażenia.

Po osoby, które nie zostały ranne i po lekko rannych na miejsce zdarzenia przyjechał autobus zastępczy, który przetransportował je do punktu zbiórki przy autostradzie. Tam otrzymują pierwszą pomoc i organizowana jest dalsza podróż - czytamy w oświadczeniu policji.

Na czas udzielania pierwszej pomocy i policyjnego badania wypadku autostrada jest całkowicie zamknięta w kierunku Hanoweru. Na skrzyżowaniu w Irxleben wyznaczono objazd.

Do czasu całkowitego usunięcia pojazdu, miejsce wypadku pozostanie zamknięte. Obecnie występują znaczne utrudnienia w ruchu na autostradzie i trasach objazdów.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

bml/ mal/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany