14 styczeń 2022

Portugalia: trzeci dzień rekordowych infekcji koronawirusem – ponad 40 tys.

Portugalskie ministerstwo zdrowia potwierdziło w piątek ponad 40 tys. zakażeń koronawirusem w ciągu ostatniej doby. Wskazało, że to trzeci dzień utrzymującej się rekordowej liczby zachorowań na Covid-19 w tym kraju.
REKLAMA

Zgodnie z szacunkami resortu zdrowia najwięcej infekcji koronawirusem występuje obecnie w aglomeracji Lizbony oraz na północy Portugalii. Od początku pandemii potwierdzono już w całym kraju 1,8 mln zachorowań na Covid-19.

W popołudniowym komunikacie władze wskazały, że masowym zakażeniom koronawirusem towarzyszy też nienotowana od 3 marca 2021 roku liczba zgonów. Podczas ostatniej doby zanotowano ich 34. Według służb medycznych Portugalii dotychczas w rezultacie zakażenia koronawirusem zmarło już 19,2 tys. osób.

Resort zdrowia dodał, że Covid-19 był odpowiedzialny w 2021 roku za blisko 10 proc. wszystkich odnotowanych w tym okresie zgonów w kraju.

Tymczasem przedstawiciele ministerstwa oświaty Portugalii ujawnili, że w związku z nasileniem się piątej fali pandemii odwołanych zostało w piątek wiele zajęć lekcyjnych. Przyczyną były masowe zachorowania na Covid-19 wśród kadry pedagogicznej.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ ap/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce