17 wrzesień 2021

Rosja: pod Moskwą rozpoczęto produkcję szczepionki AstraZeneca przeciw Covid-19

Rosyjska firma farmaceutyczna rozpoczęła pod Moskwą produkcję brytyjsko-szwedzkiej szczepionki AstraZeneca przeciw Covid-19 - podał w piątek dziennik gospodarczy "Wiedomosti". Produkcja, która odbywa się na licencji, przeznaczona jest na eksport.
REKLAMA

Prace ruszyły w miejscowości Puszczyno pod Moskwą. Preparat przygotowywany jest "w związku z konkretnymi kontraktami eksportowymi" - powiedział wiceminister handlu Rosji Wasilij Osmakow. Zaznaczył, że szczepionka nie jest przeznaczona na rynek rosyjski.

Według wiceministra teraz preparaty rosyjskie w całości zaspokajają zapotrzebowanie w kraju na szczepionki przeciwko Covid-19. Zastrzegł przy tym, że w przyszłości "wszystko jest możliwe".

W lipcu 2020 roku R-Farm i AstraZeneca podpisały porozumienie o współpracy przy produkcji szczepionki przeciwko Covid-19 w Rosji w razie pomyślnych wyników badań klinicznych. AstraZeneca uczestniczy także w badaniach klinicznych nad połączeniem własnej szczepionki z rosyjskim preparatem Sputnik Light.

Do tej pory żadna z zagranicznych szczepionek przeciwko Covid-19 nie została w Rosji oficjalnie zarejestrowana. Szczepienia prowadzone są wyłącznie preparatami rosyjskimi.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ ap/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-01-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany