1 lipiec 2022

SG zatrzymała ostatniego członka szajki organizującej nielegalne przekraczanie granicy

zdjęcie: SG zatrzymała ostatniego członka szajki organizującej nielegalne przekraczanie granicy / fot. PAP
fot. PAP
36-letni Egipcjanin, poszukiwany przez śledczych z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, został zatrzymany na warszawskim lotnisku. Jest to ostatni z trójki cudzoziemców zaangażowanych w organizowanie nielegalnego przekraczania granicy.
REKLAMA

Jak poinformował w piątek PAP rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ppor. Piotr Zakielarz, 36-letni obywatel Egiptu został zatrzymany po przylocie do Polski z Hurghady w Egipcie.

„Zatrzymanie Egipcjanina było efektem żmudnej pracy śledczych. Jest kolejnym przykładem pociągnięcia do odpowiedzialności pomimo upływu czasu i pobytu poszukiwanego poza Unią Europejską” – zwrócił uwagę ppor. Zakielarz.

Śledztwo w sprawie szajki zajmującej się organizowaniem nielegalnego przekraczania granicy wszczął w lutym 2021 r. Bieszczadzki Oddział SG.

„Strażnicy wpadli na trop dwóch Turków oraz Egipcjanina, którzy w styczniu 2020 roku przemycili przez tzw. zieloną granicę z Ukrainy trzech obywateli Turcji. Imigrantów ujawniono na podkarpackim odcinku granicy” – wyjawił rzecznik BiOSG.

Dodał, że pierwszych członków szajki – dwóch Turków - zatrzymano w połowie lipca 2021 r. w woj. lubelskim i wielkopolskim.

„36- i 40-letni obywatele Turcji usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani w związku z udziałem w przemytniczym procederze. Jeden z podejrzanych przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Wniosek w tej sprawie trafił już do sądu. Natomiast drugi nie przyznał się i do sądu trafił już jego akt oskarżenia” – wyjawił ppor. Zakielarz.

Ostatni z poszukiwanych członków szajki – Egipcjanin - został zatrzymany na wniosek śledczych z Przemyśla przez SG z portu lotniczego Warszawa-Okęcie.

Śledztwo w sprawie szajki prowadzi Prokuratura Okręgowa w Przemyślu. (PAP)

autorka: Agnieszka Pipała

api/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany