9 grudzień 2021

Tour de France - 1 200 euro grzywny dla kobiety, która spowodowała kraksę

fot. PAP
Kobieta, która spowodowała upadek kilkudziesięciu kolarzy podczas pierwszego etapu tegorocznego Tour de France, musi zapłacić grzywnę w wysokości 1 200 euro - postanowił sąd w Breście. Prokuratura domagała się czterech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu.
REKLAMA

Kobietę uznano winną "nieumyślnego spowodowania obrażeń i narażenia życia innych osób". Poza wspomnianą grzywną ma ona też przekazać symboliczne 1 euro Francuskiej Federacji Kolarskiej.

31-latka podczas wyścigu wymachiwała transparentem zadedykowanym jej dziadkom, którzy są miłośnikami "Wielkiej Pętli". W wyniku spowodowanego przez nią wypadku wielu kolarzy zostało poturbowanych, w tym kilku poważnie. W mediach rozpętała się burza, a jej wizerunek obiegł cały świat. Dopiero po czterech dniach sama zgłosiła się na policję.

Pierwotnie skargę wnieśli organizatorzy, ale później ją wycofali. Zeznając w październiku przed sądem kobieta płakała i zapewniała, że spowodowała kraksę niezamierzenie.(PAP)

an/ cegl/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-20 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany