22 wrzesień 2021

Ukraina: prawie 7 tys. kolejnych zakażeń koronawirusem i ponad sto zgonów

Minionej doby na Ukrainie zarejestrowano ok. 6,8 tys. zakażeń koronawirusem i 105 zgonów wśród osób zainfekowanych - podało w środę ministerstwo ochrony zdrowia tego kraju. W obwodzie charkowskim u 99 proc. hospitalizowanych z Covid-19 dzieci wykryto wariant Delta.
REKLAMA

21 września na Ukrainie odnotowano 6754 zakażeń koronawirusem, w tym 625 wśród dzieci i 125 wśród pracowników medycznych. Zarejestrowano 105 zgonów, 2175 pacjentów hospitalizowano, a 2095 uznano za wyzdrowiałych.

Najwięcej infekcji poprzedniego dnia potwierdzono w obwodzie charkowskim. Władze tego regionu poinformowały, że 99 proc. dzieci chorych na Covid-19, które trafiają do miejscowego szpitala zakaźnego, jest zakażonych wariantem Delta - podała agencja Ukrinform.

"Dziecięcy szpital zakaźny jest zapełniony w 43 procentach. Leczonych jest 127 dzieci. U 99 proc. z nich wykryto wariant Delta. Rzeczywiście, ten wariant się tym charakteryzuje, że wielu chorych to dzieci" - przekazał przedstawiciel miejscowych władz odpowiadający za ochronę zdrowia.

Łącznie od początku pandemii na Ukrainie zarejestrowano prawie 2,4 mln zakażeń i niemal 55,2 tys. zgonów. Liczba w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19 wynosi ponad 5,2 mln.

W związku z odnotowywanym wzrostem zakażeń SARS-CoV-2 w czwartek cały kraj przejdzie do tzw. żółtej strefy epidemicznej, dla której przewidziane są ostrzejsze restrykcje. Ograniczenia nie będą obejmować miejsc, w których pracownicy i klienci są zaszczepieni, mają negatywny wynik testu albo potwierdzenie niedawnego przechorowania Covid-19 - zapowiedziały władze.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

ndz/ tebe/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce