29 czerwiec 2020

Wiceprezydent Pence: rząd federalny będzie finansował testy na koronawirusa w Teksasie

fot/By D. Myles Cullen - White House, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63768461
Wiceprezydent USA Mike Pence podczas wizyty w Teksasie obiecał w niedzielę dodatkowe wsparcie finansowe rządu federalnego i testy na obecność koronawirusa dla tego stanu z powodu niebezpiecznego wzrostu liczby zakażeń.
Koronawirus
36155
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Według Pence"a nie jest to jednak ponowne uderzenie pandemii, a rezultat zachowania ludzi, którzy nie noszą maseczek ani nie przestrzegają zasad dystansu społecznego.

Wiceprezydent namawiał wszystkich do zakrywania twarzy i sam nosił maseczkę, gdy wyszedł z Air Force 2, podobnie jak gubernator Teksasu Greg Abbott i inni urzędnicy państwowi, z którymi się spotkał.

„Musimy zrozumieć, że (sytuacja związana z) Covid-19 zmieniła się bardzo szybko i bardzo niebezpiecznie w Teksasie w ciągu ostatnich kilku tygodni” - powiedział Abbott.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom w piątek ogłoszono, że fundusze federalne na punkty testowania zostaną przedłużone o 14 dni, ale w niedzielę Pence zapewnił, że „będą wspierane tak długo, jak chce tego Teksas”.

„Bolesną rzeczywistością w Teksasie jest obecnie to, że liczba przypadków Covid-19 rośnie, a szpitale zbliżają się do pełnego obłożenia oddziałów intensywnej terapii” - napisał w oświadczeniu ubiegający się o nominację Demokratów w wyścigu o prezydenturę, były wiceprezydent Joe Biden. „W ubiegłym tygodniu, oprócz początkowej propozycji zakończenia finansowania federalnych punktów testowych, zobaczyliśmy, że prezydent deklaruje, że chce spowolnienia wykonywania testów” - dodał. (PAP)

baj/ zm/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
36155
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce