17 listopad 2020

Dwa polskie rollercoastery uznane za najlepsze w Europie

fot. PAP
Dwa rollercoastery znajdujące się w Paku rozrywki Energylandia w Zatorze (woj. małopolskie) zostały uznane za najlepsze tego typu urządzenia w Europie w międzynarodowym konkursie Worldofparks-Awards 2020.
REKLAMA

Plebiscyt jest organizowany od 10 lat przez jeden z ważniejszych portali branżowych worldofparks.eu. Głosowanie w jubileuszowej edycji odbywało się przez internet od 30 października do 8 listopada i było przeprowadzone w czterech różnych kategoriach.

Park rozrywki Energylandia zdobył pierwsze i drugie miejsce w kategorii „najlepszy rollercoaster w europejskim parku rozrywki”. Pierwsze miejsce w tym głosowaniu zajął drewniano-stalowy rollercoaster Zadra, drugie – Hyperion, uznawany za najwyższy i najszybszy rollercoaster w Europie. Energylandia jako jedyny polski park rozrywki została nagrodzona w tym konkursie.

Jak podkreślili organizatorzy konkursu, głosowanie pokazało, które europejskie parki rozrywki są szczególnie cenione przez gości i posiadają dobre perspektywy na przyszłość.

Organizatorzy zaznaczyli, że ten rok był wyjątkowy dla branży z powodu pandemii koronawirusa – wiele parków w Europie otworzyło sezon ze znacznym opóźnieniem, a niektóre – w ogóle.

Park Rozrywki Energylandia to największy tego typu obiekt w Polsce, który mieści się na przestrzeni 35 hektarów. Oferuje kilkadziesiąt rodzaju atrakcji i urządzeń w pięciu strefach tematycznych, w tym 15 rollercoasterów o różnym stopniu trudności.

W zeszłym roku Energylandię odwiedziło 1,6 mln osób. W tym roku z powodu pandemii park był otwarty od początku czerwca do połowy października – w tym czasie z jego atrakcji skorzystało o połowę mniej gości niż przed rokiem.

Jak wyjaśnił PAP rzecznik Energylandii Krystian Kojder, tegoroczny sezon z uwagi na wiosenny lockdown był znacznie krótszy - rozpoczął się dwa miesiące później niż pierwotnie planowano oraz został skrócony o miesiąc. „Mniejsza liczba gości wynika również z braku wycieczek szkolnych oraz znikomej liczby przyjazdów grup zorganizowanych i gości zagranicznych” - wskazał. (PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany