Turystyka artykuł sponsorowany
9 czerwiec 2021

Experience travel - nowy trend w polskiej turystyce?

fot. nadesłane
Podróżowanie to forma spędzania czasu wolnego, która kojarzy się głównie z wakacjami i urlopem w pracy. Niektórzy traktują to jako hobby pozwalające oderwać się od rzeczywistości, natomiast dla wielu osób jest to sposób na życie. Istnieje wiele sposobów podróżowania – wycieczki zorganizowane, all inclusive, a także experience travel. Na czym to polega i jak się przygotować do takiego wyjazdu? Odpowiadamy!
Experience travel – co to jest?

Obecnie nie ma problemu ze zorganizowaniem wyjazdu nawet w najodleglejsze zakątki świata. Powstaje coraz więcej biur podróży, które mogą elastycznie dopasować ofertę do oczekiwań każdego klienta. Wybierając all inclusive nie musisz się martwić o wyżywienie, nocleg czy dodatkowe atrakcje, gdyż wszystko zawiera się w cenie wycieczki.

Coraz większą popularność zdobywają experience travel, które są całkowitym przeciwieństwem wyjazdów o wysokim standardzie. Ta forma podróżowania polega na odwiedzaniu mało znanych miejsc i spędzaniu czasu w nieszablonowy sposób. Założeniem experience travel jest poznanie lokalnych zwyczajów, kultury z dala od popularnych kurortów i typowych atrakcji turystycznych. Taki wyjazd można zorganizować samodzielnie i na miejscu skorzystać z usług przewodnika. Ponadto coraz więcej biur podróży wprowadza oferty experience travel do stałej sprzedaży, co jest dobrym rozwiązaniem dla niedoświadczonych podróżników.

Jak się przygotować do experience travel?

Wyjazd w formule experience travel może być niezapomnianą przygodą, jeżeli zadbasz o kilka ważnych kwestii. Mimo że ten sposób podróżowania polega na spontanicznym podejściu do zwiedzania nowych miejsc, to powinieneś się do niego dobrze przygotować. O czym należy pamiętać?
 
  • Destynacja – jeżeli to Twoja pierwsza podróż w takiej formie, lepiej skorzystać z usług biura podróży. Gdy zależy Ci na tym, aby wyjazd zorganizować samodzielnie, staraj się wybierać miejsca blisko większych ośrodków wypoczynkowych;
  • Atrakcje – sprawdź wcześniej, z jakich form aktywności będziesz mógł skorzystać na miejscu. Najczęściej podczas experience travel wybierane są miejsca z dostępem do survivalu, sportów wodnych, warsztatów kulinarnych czy jogi lub trekkingu;
  • Bezpieczeństwo – bez względu na to, czy wyruszasz w podróż samodzielnie, czy z biurem, musisz wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Wycieczki ecperience travel mogą być bowiem bardziej ryzykowne niż urlop ograniczający się do spędzenia wakacji przy hotelowym basenie.

Wykupując wycieczkę w biurze podróży, w cenie zawarte jest podstawowe ubezpieczenie. Warto jednak pomyśleć o rozszerzeniu ochrony, aby kompleksowo zabezpieczyć siebie i najbliższych. Kilkanaście różnych propozycji ubezpieczeń turystycznych, w tym także z dodatkowymi klauzulami, można w kilka minut odnaleźć przy pomocy naszego kalkulatora ubezpieczeń podróżnych. To dobre rozwiązanie, jeżeli chcesz wykupić polisę na ostatnią chwilę, gdyż wszystkie formalności załatwisz przez internet. Nie musisz przy tym umawiać się na spotkanie z agentem, dlatego samodzielne znalezienie oferty jest nie tylko szybkie, ale i wygodne.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany