26 listopad 2023

Kończy się czas przeglądów technicznych kolei linowych

zdjęcie: Kończy się czas przeglądów technicznych kolei linowych / fot. PAP
fot. PAP
Kończą się obowiązkowe przeglądy techniczne kolei linowych w Beskidach, które rokrocznie odbywają się przed sezonem zimowym. Turyści wyjadą już na Żar w Międzybrodziu Żywieckim oraz na Czantorię w Ustroniu – podali właściciele kolei.
REKLAMA

Przeglądy techniczne odbywają się wiosną i jesienią. Brygady konserwatorskie sprawdzają między innymi napęd i stan lin.

Obecnie zakończył się przegląd wyciągu „kanapowego” na Czantorię. Już wcześniej turyści mogli skorzystać z kolei linowo-terenowej na Żar w Międzybrodziu Żywieckim. W przyszły weekend ruszą „gondole” na Szyndzielnię w Bielsku-Białej.

Do końca listopada planowany jest przegląd techniczny „kanapy” na Mosorny Groń w Zawoi. Polskie Koleje Linowe nie podały terminu jej uruchomienia. Stanie się to wraz z początkiem sezonu narciarskiego. Podobnie jest z „gondolą” na Halę Skrzyczeńską. Ona także ruszy wraz z rozpoczęciem sezonu. Właściciele Szczyrk Mountain Resort, największego ośrodka narciarskiego w polskich górach, zakładają, że będzie to 16 grudnia, ale jeśli aura pozwoli, możliwe, że stanie się to wcześniej.

Na początek grudnia planowane jest ponowne uruchomienie kolei na Skrzyczne w Szczyrku.

Do końca listopada potrwa przegląd kolei na Dębowiec w Bielsku-Białej. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ mmu/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany