8 lipiec 2022

LOT odwołuje niektóre połączenia do Amsterdamu, Mediolanu, Hamburga i Goteborga

zdjęcie: LOT odwołuje niektóre połączenia do Amsterdamu, Mediolanu, Hamburga i Goteborga / pixabay/2373727
Od 18 lipca do końca sierpnia LOT odwołuje wybrane połączenia "nocujące" do Amsterdamu, Mediolanu, Hamburga, Goteborga i Lublina - poinformowała w piątek spółka. Ponadto zmienią się godziny lotów do Koszyc, Ostrawy i Tel-Awiwu, a częstotliwość rejsów do Bejrutu zostanie zmniejszona.
REKLAMA

Spółka oświadczyła, że podjęła decyzję o zmianach w letniej siatce połączeń, aby ograniczyć ryzyka operacyjne w szczycie sezonu letniego. "W ostatnich tygodniach europejskie lotniska mierzą się z problemami kadrowymi, ograniczeniami naziemnymi oraz w przestrzeni powietrznej, co przekłada się na ich zmniejszoną operacyjność" - podkreśliła.

Od 18 lipca do końca sierpnia anulowano wybrane połączenia "nocujące" (tzn. rejs wieczorem i rejs powrotny rano) do Amsterdamu, Mediolanu, Hamburga, Goteborga i Lublina. Rejsy "nocujące" do Koszyc i Ostrawy zostają zamienione na dzienne, natomiast częstotliwość rejsów do Bejrutu zostaje zmieniona z pięciu tygodniowo – na dwa oraz trzy tygodniowo.

Ponadto, w związku z remontem na krakowskim lotnisku i ograniczeniami operacyjnymi lotniska w Tel-Awiwie rejsy z Krakowa do Tel-Awiwu zostają zmienione z wieczornych na poranne.

Przewoźnik poinformował, że pasażerowie tych rejsów zachowują prawo do bezpłatnej zmiany dat podróży lub wybrania innej trasy. Mogą również uzyskać voucher na pełną kwotę do wykorzystania w ciągu 24 miesięcy lub pełen zwrot środków.

LOT zaleca, by w związku z możliwymi kolejkami, pasażerowie stawiali się na lotnisku na 3 godziny przed odlotem, a także by podróżowali z bagażem podręcznym (tam, gdzie to możliwe) i odpowiednio przygotowali się do kontroli bezpieczeństwa.(PAP)

kmz/ mick/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany