23 październik 2022

Polscy turyści poczęstowani ciastkami z halucynogennymi grzybami

zdjęcie: Polscy turyści poczęstowani ciastkami z halucynogennymi grzybami / fot. PAP
fot. PAP
Czterech polskich turystów wędrujących w sobotę szlakami Wielkiej Fatry, zostało poczęstowanych ciastkami z halucynogennymi grzybami. Tracący poczucie rzeczywistości Polacy zostali przetransportowani przez ratowników górskich do szpitala w Bańskiej Bystrzycy.
REKLAMA

O pomoc ratowników Horskiej Zachrannej Służby (odpowiednik GOPR) poprosiła obsługa hotelu górskiego, gdzie dotarła grupa turystów z Polski. Według relacji ratowników, Polacy wędrując szlakiem pomiędzy Blatnicą a Królewskim Źródłem, zostali poczęstowani przez innych turystów ciastami z halucynogenami.

"Osoby zatrute toksynami były pobudzone i zdezorientowane, miały mdłości i traciły poczucie rzeczywistości. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy udzielili im pierwszej pomocy, podali im leki i przewieźli poszkodowanych pojazdem terenowym do szpitala w Bańskiej Bystrzycy" – relacjonują w niedzielę słowaccy ratownicy Horskiej Zachrannej Służby na swojej stronie internetowej. (PAP)

autor: Szymon Bafia

szb/ mrr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany