kategoria: Turystyka
31 marzec 2024

Rozpoczyna się sezon spływu Przełomem Dunajca

zdjęcie: Rozpoczyna się sezon spływu Przełomem Dunajca / fot. PAP
fot. PAP
Po zimowej przerwie, od poniedziałku rusza spływ Przełomem Dunajca. Flisacy, którzy od 90-ciu lat organizuję turystyczne spływy w Pieninach, liczą na dobry sezon.
REKLAMA

„W poniedziałek rozpoczynamy sezon flisacki na Dunajcu. W tym roku celebrujemy 90-lecie powstania naszego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich i planujemy w ciągu roku szereg wydarzeń z tym związanych" - powiedział PAP szef pienińskich flisaków Jerzy Regiec.

Zapowiedział, że w tym roku od maja po Dunajcu będzie pływało 250 flisackich łodzi. "W poniedziałek, na początek, zwodujemy 43 w łodzie” – dodał.

Flisacy komisyjnie zbadali już drożność koryta Dunajca po zimie, ale - jak zapewnił Regiec - nie było większych zmian mających wpływ na spławność łodzi i bezpieczeństwo spływu.

„Spodziewamy się udanego sezonu, ponieważ na targach turystycznych nasze stoiska cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Liczymy na pogodę, bo jak jest słońce, to turyści chętnie przyjeżdżają na spływ Przełomem Dunajca” – dodał.

W tym roku turyści zapłacą za spływ o 4 zł więcej niż w ubiegłym roku. W szczycie sezonu za bilet trzeba będzie zapłacić 103 zł – cena zawiera bilet wstępu na teren Pienińskiego Parku Narodowego. Bilet ulgowy będzie kosztował 73 zł. Poza sezonem wysokim, w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca, z wyłączeniem długiego weekendu majowego oraz od 1 września do 31 października, bilet normalny będzie kosztował 97 zł, a ulgowy – 69 zł.

Spływ Przełomem Dunajca na drewnianych tratwach organizuje Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich już od 1934 roku, ale początki turystycznych spływów po Dunajcu sięgają XIX wieku. (PAP)

autor: Szymon Bafia

szb/ pad/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany