27 luty 2024

Wyciągi narciarskie wciąż czynne

zdjęcie: Wyciągi narciarskie wciąż czynne / pixabay/5780246
Mimo zakończenia ferii zimowych, wyciągi narciarskie wciąż są czynne. Szusować można m.in. na Kasprowym Wierchu, Jaworzynie Krynickiej czy w Białce Tatrzańskiej. Zmieniają się cenniki karnetów na sezon niski.

„Na Kasprowym Wierchu wiąż trwa sezon narciarski i można korzystać z obu tras w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej. Jednak przed wybraniem się na narty w danym dniu warto zobaczyć na stronie internetowej ich aktualny status, bo warunki pogodowe dynamicznie się zmieniają” – przekazała PAP Marta Grzywa z Polskich Kolei Linowych.

W Zakopanem również można jeszcze jeździć na nartach na Polanie Szymoszkowej, Harendzie oraz na Gubałówce, gdzie czynna jest 300-metrowa trasa z wyciągiem orczykowym oraz snow park.

W gminie Bukowina Tatrzańska czynna jest stacja narciarska Rusiń-ski – w weekendy od godz. 9. D0 20. a w tygodniu do godz. 18. Otwarte są też trasy w Białce Tatrzańskiej – codziennie do godz. 20.

Na Jaworzynie Krynickiej dostępnych jest siedem tras zjazdowych. Ośrodek jest czynny codziennie od godz. 9. do 16. Czynne są także stoki w Kluszkowcach, Jurgowie, Witowie, Czarnej Górze - Grapa i Suchem. Sezon zakończyła natomiast stacja Czarna Góra – Koziniec.

Na najbliższe dni pod Tatrami zapowiadane są dodatnie temperatury – w Zakopanem w czwartek i piątek termometry mogą wskazać nawet 11 st. C, dlatego wybierając się na narty warto skontrolować, czy dany stok jest otwarty.(PAP)

autor: Szymon Bafia

szb/ huw/