30 kwiecień 2022

Złożenie wniosku o 500 plus do 30 kwietnia gwarantuje ciągłość wypłat

fot. PAP
Aby dalej otrzymywać świadczenie wychowawcze w ramach programu "Rodzina 500 plus", trzeba złożyć wniosek na nowy okres świadczeniowy. Jeżeli rodzic zrobi to do 30 kwietnia br., zachowa ciągłość wypłaty – przypomina Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
REKLAMA

Jak informuje MRiPS, wnioski o przyznanie świadczenia można składać od 1 lutego do 30 kwietnia. Nowy okres świadczeniowy rozpocznie się 1 czerwca br.

"Formalności muszą dopełnić wszyscy rodzice, również ci, którzy już pobierają świadczenie wychowawcze" – zaznacza resort.

"Jeżeli wniosek zostanie złożony w okresie od 1 maja br. do 31 maja 2022 r., ustalenie prawa do wypłaty przyznanego świadczenia za miesiąc czerwiec oraz lipiec nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku" – poinformowało MRiPS.

Wnioski o rządowe świadczenie z programu "Rodzina 500 plus" można składać wyłącznie online za pośrednictwem portalu Emp@tia, PUE ZUS lub bankowości elektronicznej.

Program "Rodzina 500 plus" ma charakter powszechny i przysługuje na każde dziecko w wieku do 18 lat, bez względu na dochody rodziców i liczbę dzieci w rodzinie. (PAP)

Autorka: Katarzyna Herbut

kh/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce