16 listopad 2021

Ponad 60 filmów w programie wirtualnej odsłony 12. American Film Festival

65 filmów, w tym 57 długich metraży będzie można zobaczyć podczas wirtualnej odsłony 12. American Film Festival, która rozpocznie się 1 grudnia. Stacjonarna część festiwalu zakończyła się w niedzielę we Wrocławiu.
REKLAMA

W ramach wirtualnego festiwalu będzie można zobaczyć ponad połowę spośród wszystkich produkcji prezentowanych wcześniej na ekranach Kina Nowe Horyzonty.

W programie znalazło się 20 filmów z sekcji konkursowych: 13 fabuł ze Spectrum oraz 7 dokumentów z American Docs, w tym nagrodzona przez publiczność „Królowa pracująca” Angeli Washko.

Zdaniem dyrektorki American Film Festival Urszuli Śniegowskiej podczas odsłony wirtualnej nie można przegapić m.in. filmów: „Italian Studies” Adama Leona, „Alef” Ivy Radivojević, „Spadkobierca” Ephraim Asili, „Park rozrywki” George’a A. Romero czy wielokrotnie nagradzanego „Nomadland” Chloé Zhao. Wszystkie te tytuły zostaną pokazane w sekcji „Special Screenings”.

Natomiast w sekcji „Special Docs” według Śniegowskiej warto zwrócić uwagę m.in. na dokumenty: „Poszukiwacze” Pacho Veleza, „Użytkownicy” Natalii Almady, „Zaginieni synowie” Ursuli Macfarlane oraz „Obywatel Ashe” Rexa Millera i Sama Pollarda.

Online będzie można zobaczyć także wszystkie filmy z retrospektyw twórczości Idy Lupino oraz Jima Jarmuscha.

Wirtualna odsłona AFF odbędzie się w dniach 1-14 grudnia. Seanse będą dostępne na platformie Nowe Horyzonty VOD. Pełny program festiwalu dostępny jest na stronie: https://www.nowehoryzonty.pl/vod (PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-02-28 14:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-28 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany