Zakupy artykuł sponsorowany
14 październik 2021

Jakiego internetu potrzebują Polacy? Badanie preferencji

Obecnie nie wyobrażamy sobie życia bez internetu. Bez niego w wielu przypadkach niemożliwa byłaby nauka czy praca. Przepustowość łącza internetowego ma znaczenie. Internet powinien być szybki, działać bez zarzutu i być dostępny w każdym miejscu w Twoim domu. Aby nie martwić się problemem braku dostępu do sieci, warto postawić na sprawdzonego dostawcę. Jakiego internetu potrzebują Polacy? To sprawdził operator Play, który zlecił przeprowadzenie badania o preferencjach użytkowników.

Internet mobilny vs. stacjonarny


Zarówno internet mobilny, jak i stacjonarny mają wiele zalet i odpowiadają na różne potrzeby. Internet stacjonarny to inaczej stałe łącze, które zapewnia nielimitowany dostęp do sieci i stabilne połączenie. Z kolei sieć mobilna jest przenośna, a więc dostępna wszędzie tam, gdzie sięga zasięg operatora. Spójrzmy nieco szerzej na internet stacjonarny. Z pewnością jest to świetne rozwiązanie dla klientów indywidualnych, zapewniające nieograniczony dostęp do nauki, pracy i rozrywki online wszystkim domownikom. Bardzo dobrze sprawdzi się również jako wygodne narzędzie w prowadzeniu firmy dla klientów biznesowych.


Polacy o Internecie stacjonarnym – badanie sieci Play


Sieć komórkowa Play zrealizowała badanie, które miało na celu sprawdzenie preferencji Polaków podczas wyboru internetu stacjonarnego. Pod uwagę wzięte zostały cena, prędkość połączenia, sposób użytkowania łącza oraz ewentualna możliwość skorzystania z dodatkowych ofert łączonych. Dzięki temu sieć komórkowa Play sprawdziła, w jaki sposób Polacy korzystają z internetu, na jakich warunkach, ile mają urządzeń z dostępem do niego oraz w jakim celu ich najczęściej używają.

Liczba urządzeń i ich przeznaczenie

Jak wskazują wyniki ogólnopolskiego badania, 66% respondentów korzysta w domu z czterech lub więcej urządzeń z dostępem do internetu. Zdaniem zdecydowanej większości, bo aż 98%, stabilne łącze jest bardzo ważne, ponieważ korzysta ona z internetu podczas nauki oraz pracy.

Prędkość i cena Internetu

86% ankietowanych, którzy wiedzą jaką prędkość ma internet od ich dostawcy, posiada pakiet o szybkości do 600 Mb/s. Ponad ⅓ respondentów, bo aż 34% zdecydowało się na zwiększenie prędkości łącza w ciągu poprzedniego roku. Internauci odpowiadali również na pytanie o optymalną prędkość domowego internetu. Zdaniem 41% respondentów wystarczające jest już 150 Mb/s, natomiast 44% uznało, że byłoby zadowolonych z internetu w zakresie 150-600 Mb/s. Jeśli chodzi o cenę usług, to według ankietowanych optymalna wartość to 30-50 złotych.

Łączenie usług oraz oferta

Polacy chcą łączyć różne usługi w jeden pakiet. Aż 71% ankietowanych wyraziło chęć zmiany swojej oferty w przypadku otrzymania propozycji „wszystko w jednym”.


Oferta internetu stacjonarnego od Play


Z badania wynika, że 71% Polaków jest zainteresowana ofertą Play, jeżeli pozwoli ona na oszczędność. Operator posiada obecnie trzy warianty internetu stacjonarnego.

Prędkość łącza w zależności od pakietu  wynosi: 150 Mb/s, 300 Mb/s lub 600 Mb/s. Play może się pochwalić najniższą ceną internetu stacjonarnego na rynku: 150 Mb/s kosztuje tylko 35 zł miesięcznie i to w opcji bez zobowiązań terminowych. Warto się jednak pospieszyć, ponieważ ta promocja trwa tylko do końca października. Klienci Play mogą również zdecydować się na atrakcyjne pakiety łączone, gwarantujące dodatkowe oszczędności. Za 45 złotych miesięcznie sieć komórkowa Play oferuje dostęp do internetu stacjonarnego z prędkością 150 Mb/s, telewizji PLAY NOW TV, a także platformy streamingowej Viaplay.

Dlaczego warto postawić na internet stacjonarny od Play? Jest kilka powodów. Przede wszystkim masz możliwość podpisania wygodnej umowy na czas nieokreślony. Możesz z niej zrezygnować w dowolnym momencie, nie martwiąc się o dodatkowe koszty. Sieć komórkowa Play zapewni Ci również darmowy router. Oczywiście urządzenie trzeba zainstalować. Tym również nie musisz się martwić, ponieważ wykona ją monter operatora. Dzięki temu będziesz miał pewność, że instalacja będzie szybka oraz bezpieczna.

Dostępność internetu stacjonarnego w Twojej okolicy można sprawdzić na stronie operatora. W miejscach, gdzie nie jest on dostępny, Play oferuje alternatywną ofertę w postaci internetu bezprzewodowego. W ofercie znajduje się pięć pakietów od 100 GB do 1000 GB z pełną prędkością w atrakcyjnych cenach. Użytkownicy w każdym z nich mogą również wybrać jeden z nowoczesnych routerów, dostępnych już od złotówki.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-01-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-03-21 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany