24 maj 2021

Dworczyk: z powodu opóźnień dostaw AstryZeneki, niektórzy będą mieli przesunięte terminy szczepień

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Oxford_AstraZeneca_COVID-19_vaccine_(2021)_B_(cropped).jpeg#/media/File:Oxford_AstraZeneca_COVID-19_vaccine_(2021)_B_(cropped).jpeg
Otrzymaliśmy informację od firmy AstraZeneca, że 800 tys. szczepionek, które miały dojechać do Polski w tym tygodniu, nie dojadą; w związku z tym niektórzy pacjenci będą mieli przesunięte terminy szczepień, czy to pierwszą, czy drugą dawką - poinformował w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.
REKLAMA

"Otrzymaliśmy informację od firmy AstraZeneca, że 800 tys. szczepionek, które miały dojechać do Polski w tym tygodniu, nie dojadą; po raz kolejny AstraZeneca opóźnia dostawę, to będzie miało wpływ na funkcjonowanie części punktów szczepień" - powiedział na konferencji w Wałbrzychu szef KPRM.

Podkreślił, że takich punktów w Polsce jest ponad 7 tys. "Więc już teraz przepraszamy państwa za pewne niedogodności" - zaznaczył.

"Niektórzy pacjenci będą mieli przesunięte terminy szczepienia czy to pierwszą, czy drugą dawką. Jest to związane z kolejnym bardzo poważnym opóźnieniem transportu AstryZeneki. Mamy nadzieję, że za tydzień ta sytuacja zostanie unormowana" - podkreślił.

Ale, dodał, "jako, że jest to już kolejna w ostatnich tygodniach i miesiącach taka sytuacja, że firma AstraZeneca zmienia termin dostawy, albo zmniejsza liczbę dostarczanych szczepionek, to zdecydowaliśmy się, że w czerwcu będziemy kładli nacisk na szczepienie innymi preparatami niż AstraZeneca po to, by pacjentów nie narażać właśnie na tego rodzaju sytuacje, które mieliśmy nadzieję, że w drugim kwartale już się nie będą powtarzać".

Podkreślił, że jednak ten producent "ma cały czas tego rodzaju problemy". Dworczyk prosił, by w tej sytuacji Polacy wykazali zrozumienie. (PAP)

autorka: Wiktoria Nicałek

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany