12 styczeń 2022

Gorący apel – szczepmy dzieci

fot. PAP
W ostatnich dniach liczba zarówno rejestrowanych dzieci w wieku 5-11 lat, jak i dzieci szczepionych niestety cały czas spada. Stąd gorący apel – szczepmy dzieci – powiedział w środę podczas konferencji rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.
REKLAMA

Podczas konferencji prasowej rzecznik MZ wskazał, że "w ostatnich dniach liczba zarówno rejestrowanych dzieci w wieku 5-11 lat, jak i dzieci szczepionych niestety cały czas spada". Przypomniał, że "w tej chwili zarejestrowanych mamy 415 tys. dzieci, a zaszczepionych 310 tys.". "Stąd gorący apel – szczepmy dzieci" – podkreślił Andrusiewicz.

Rzecznik MZ zwrócił także uwagę, że "na pewno lepiej przebiega to szczepienie w grupie wiekowej 12-17 lat". Wyjaśnił, że w tej grupie "już blisko 900 tys. dzieci i młodzieży jest zaszczepione".

Zastrzegł jednak, że "oczywiście trzeba pracować nad tym, aby to wyszczepienie wśród dzieci i młodzieży zwiększyć tak, abyśmy po feriach, które rozpoczynają się już w części województw w poniedziałek, mogli ze spokojem oczekiwać powrotu wszystkich do szkoły". (PAP)

Autorka: Anna Kruszyńska

akr/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce