12 wrzesień 2020

Kancelaria Premiera: aplikacja STOP COVID - ProteGO Safe pomocą w wychodzeniu z pandemii

fot/https://www.facebook.com/MinisterstwoCyfryzacji/photos/bc.Abqz0hm8vdpFJOt7On-9UzMGVfQfhoS0rF0QMwxJbpPXkQGJ9fbD67e4rTbA6e9_j5zOw3ZcpWdVB39MQe46XkeQRuzhabDEhAQh0F2y8RpRKnS_xUhWbbaibGZeXUz0o_YeHoOWXm
STOP COVID - ProteGO Safe to aplikacja, która pomoże nam w wychodzeniu z najostrzejszych obostrzeń związanych z pandemią - podała w sobotę na Twitterze Kancelaria Premiera.
Koronawirus
88636
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Aplikacja korzysta z API opracowanego przez Apple i Google. Jest bezpłatna i dobrowolna.

"STOP COVID - ProteGO Safe to aplikacja, która pomoże nam w wychodzeniu z najostrzejszych obostrzeń związanych z pandemią. Twarz w masce medycznej. Im więcej z nas będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa" - podała w sobotę na Twitterze Kancelaria Premiera.

Celem aplikacji jest pomoc zarówno zdrowym, jak i zakażonym osobom. Aby była skuteczna, powinno z niej "korzystać jak najwięcej osób".

Aplikacja składa się z dwóch modułów. Pierwszy z nich to moduł umożliwiający samokontrolę stanu zdrowia poprzez regularne zapisywanie informacji o swoim samopoczuciu i kondycji. Jest to swoisty "dziennik", który na bieżąco pozwala weryfikować, czy i w jakiej grupie ryzyka zakażenia jesteśmy. Jeśli zajdzie taka potrzeba - narzędzie może być pomocne dla lekarzy w postawieniu diagnozy. Ułatwia, bowiem przekazanie personelowi medycznemu informacji o rozwoju objawów, współistniejących schorzeniach, czy przyjmowanych lekach.

Drugi moduł aplikacji skanuje otoczenie i podaje informacje w przypadku ryzyka kontaktu z wirusem.

W STOP COVID - ProteGO Safe można także znaleźć oficjalne i aktualne informacje na temat sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, oraz dowiedzieć się, jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub bliskich.

Publikowane informacje to komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, oraz informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ skr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
88636
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-11-28 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-05 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-12 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany