18 wrzesień 2021

Kilkaset dzieci skorzystało z sobotniej akcji NFZ w Opolu

fot. PAP
W sobotę opolski oddział NFZ udostępnił swój biurowiec dla lekarzy, którzy bezpłatnie badali najmłodszych w ramach akcji "Kraina Zdrowych Dzieci". Jak powiedziała PAP Barbara Pawlos z NFZ w Opolu, z możliwości uzyskania porady skorzystało blisko 400 dzieci.
REKLAMA

W sobotę opolski oddział NFZ po raz pierwszy udostępnił swoje pomieszczenia biurowe na potrzeby akcji profilaktycznej, której adresatami są najmłodsi. Jak powiedziała Barbara Pawlos, rzecznik NFZ w Opolu, do "Krainy Zdrowych Dzieci" przybyło blisko czterystu najmłodszych mieszkańców regionu. Dla uprzyjemnienia ich pobytu pomieszczenia biurowca udekorowali pracownicy Teatru Lalki i Aktora w Opolu.

"Podczas organizowanych do tej pory przez nasz oddział NFZ eventów proponowaliśmy konsultacje i badania przeznaczone dla dorosłych mieszkańców Opolszczyzny. Momentem przełomowym okazał się ostatni event, podczas którego dzieci i młodzież mogły skorzystać z badania i leczenia zębów w dentobusie. Zainteresowanie dentobusem przeszło nasze oczekiwania, dlatego postanowiliśmy rozpocząć cykl wydarzeń pod nazwą +Kraina Zdrowych Dzieci+ oferując badania i konsultacje z różnymi specjalistami" - powiedziała Pawlos.

Podczas pierwszej edycji "Krainy Zdrowych Dzieci" najwięcej małych pacjentów przyjęli dentyści pracujący w dentobusie, lekarze badający wady postawy, laryngolog oraz psychoterapeuci. Na brak pracy nie mogli narzekać medycy zajmujący się pomiarem poziomu cukru u dzieci oraz pediatra. Ogółem w ciągu trwającej kilka godzin akcji przebadano prawie czterysta osób.

Jak powiedziała PAP rzecznik opolskiego NFZ, biorąc pod uwagę duże zainteresowanie taką formą profilaktyki, "Kraina Zdrowych Dzieci" może stać się imprezą cykliczną.(PAP)

autor: Marek Szczepanik

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce