7 wrzesień 2020

NFZ rozpoczęło emisję filmów edukacyjnych na YouTube o tym, jak żyć w czasie COVID-19

fot. PAP
Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczął emisję filmów edukacyjnych o tym, jak bezpiecznie żyć w czasie COVID-19. Cykl 10 materiałów zrealizowanych z udziałem ekspertów dostępny będzie na kanale "Akademia NFZ" na portalu YouTube. Pierwsze nagrania już zamieszczono.
Koronawirus
88636
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Każdy z zaplanowanych 10 odcinków dotyczy właściwych zachowań w różnych obszarach codziennego życia w dobie pandemii. Zaproszeni do projektu specjaliści odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania. Są wśród nich m.in. rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Zbigniew Gaciong czy rzecznik praw pacjenta Bartłomiej Chmielowiec.

Tematy kolejnych odcinków to: "Wiedza oparta na faktach", "Higiena i bezpieczeństwo", "Jak korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)", "Jak korzystać z opieki ambulatoryjnej (AOS)", "Jak korzystać z opieki szpitalnej", "W zdrowym ciele zdrowy duch", "Żywienie ma znaczenie", "Podróże bez ryzyka", "Praca w nowej rzeczywistości" oraz "Nasza odpowiedzialność". Pierwsze trzy materiały są już dostępne w sieci.

Filmy edukacyjne – jak akcentuje Fundusz – są kolejnym elementem prospołecznych działań NFZ w dobie COVID-19. Pierwszym z nich było wykorzystanie Telefonicznej Informacji Pacjenta – całodobowej, bezpłatnej infolinii NFZ dostępnej pod numerem 800-190-590, jako z jednego z głównych i wiarygodnych źródeł informacji o postępowaniu w razie zakażenia koronawirusem.

Fundusz prowadzi też równolegle kampanię społeczną #MaskujSię, przypominającą o konieczności zachowywania dystansu i stosowania maseczek zakrywających usta i nos. W kampanię zaangażowali się artyści, dziennikarze i sportowcy. Autorem hasła #MaskujSię jest rysownik Henryk Sawka. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
88636
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-11-28 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-05 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-06 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-12 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany