10 czerwiec 2021

Niedzielski: priorytetem walki z epidemią jest wykrywanie i kontrolowanie ognisk nowych mutacji

Największym zagrożeniem sytuacji pandemicznej są nowe mutacje i ryzyko ich pojawienia się – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował, że priorytetem walki z epidemią w Polsce jest obecnie wykrywanie i kontrolowanie ognisk nowych mutacji.
REKLAMA

W czasie konferencji prasowej poświęconej luzowaniu obostrzeń w czasie wakacji szef resortu zdrowia powiedział, że największym zagrożeniem w obecnej sytuacji pandemicznej są nowe mutacje

"Razem z premierem uznajemy, że największym zagrożeniem sytuacji pandemicznej są nowe mutacje i potencjał, ryzyko ich pojawienia się. W tej chwili wszystkie środki, jeżeli chodzi o działania epidemiczne, kierujemy przede wszystkim na badanie, z jakim typem, z jaką mutacją, z jakim wariantem wirusa mamy do czynienia" – powiedział Niedzielski.

Poinformował, że badania prowadzone są systematycznie, kilka tysięcy próbek tygodniowo.

"Równolegle działalność sanepidu jest ukierunkowana na bardzo ścisłe kontrolowanie tych ognisk, które są związane z mutacjami alertowymi. To jest priorytet walki epidemicznej" – oświadczył szef resortu zdrowia. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany