14 październik 2020

Piontkowski do nauczycieli: to państwo decydują o tym, jakie będą przyszłe pokolenia Polaków

fot. PAP
To państwo decydują o tym, jakie będą przyszłe pokolenia Polaków – powiedział w środę minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, życząc nauczycielom zdrowia i satysfakcji z wykonywanej pracy.
REKLAMA

Z okazji przypadającego 14 października Dnia Edukacji Narodowej szef MEN złożył w mediach społecznościowych życzenia nauczycielom.

"To państwo decydują o tym, jakie będą przyszłe pokolenia Polaków. Uczycie ich nie tylko i wyłącznie poznawać świat, ale przygotowujecie do świata wartości tak, aby byli dobrymi ludźmi, dobrymi obywatelami" – powiedział Dariusz Piontkowski.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzył pracownikom oświaty "pomyślności, zadowolenia z pracy, ale także i zdrowia", bo – jak stwierdził – "żyjemy w okresie, w którym to zdrowie jest nam bardzo potrzebne".

"Wszystkim, którzy związani są z polską edukacją życzę, aby szkoła nadal uczyła wartości, nadal była miejscem przyjaznym dla młodzieży, aby nauczyciele mieli satysfakcję ze swojej pracy" – powiedział Piontkowski. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
263929
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-12-26 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-27 16:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-27 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-02 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany