14 październik 2020

Szpital MSWiA w Warszawie: mamy 185 wolnych łóżek covidowych; wstrzymane planowe zabiegi i operacje

fot. PAP
Obecnie w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie jest około 185 wolnych łóżek covidowych – poinformowała w środę PAP Iwona Sołtys, kierownik działu obsługi pacjenta CSK MSWiA. Jak dodała, w placówce ponownie wstrzymano planowe zabiegi i operacje.
REKLAMA

Zapewniła, że szpital nie wstrzymuje przyjmowania pacjentów zakażonych COVID-19. "Cały czas przyjmujemy, jest przepływ pacjentów" – podkreśliła. Przyznała jednocześnie, że szpital ma w chwili obecnej więcej pacjentów, niż w pierwszej fali epidemii, ale jednocześnie przypomniała, że zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego, w szpitalu zwiększono także liczbę łóżek.

"Obecnie mamy 219 łóżek z pacjentami zakażonymi COVID-19, ale zabezpieczamy 404 łóżka" – podkreśliła. Wolnych jest zatem 185 łóżek covidowych, a także kilkanaście respiratorów.

Przyznała także, że był krótki moment między pierwszą a drugą falą epidemii, kiedy w szpitalu CSK MSWiA ponownie zaczęły odbywać się planowe operacje i planowe hospitalizacje. "To trwało około dwóch tygodni" - zaznaczyła.

"W tej chwili nie mamy już takiej możliwości łóżkowej. Musimy także pamiętać o zaangażowaniu personelu medycznego, ilości lekarzy i pielęgniarek skupionych na zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa w pracy klinicznej z zakażonymi pacjentami" - wyjaśniła.

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA to b. szpital jednoimienny, obecnie placówka trzeciego poziomu zabezpieczenia. (PAP)

dka/ robs/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
263929
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2020-12-26 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-27 16:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-27 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-01-02 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany