4 czerwiec 2021

Tokio - holenderska piłkarka ręczna wycofuje się z igrzysk z powodu ograniczeń

Holenderska piłkarka ręczna Yvette Broch poinformowała o rezygnacji z udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio, ponieważ nie chce się szczepić przeciwko COVID-19 i większość czasu musiałaby spędzać w odosobnieniu.
REKLAMA

O decyzji Broch poinformował Holenderski Związek Piłki Ręcznej (NHV). „Szanujemy decyzję naszej zawodniczki, aczkolwiek żałujemy, że nie będzie jej z nami w Tokio” – napisano w krótkim komunikacie NHV.

Sama zainteresowana przyznała, że uświadomiono jej, że jeżeli nie będzie zaszczepiona, to nie będzie mogła poruszać się po przestrzeni publicznej w mieście, a także będzie musiała jeść i spać w odosobnieniu od drużyny.

„Z innymi członkami drużyny mogłabym spotykać się tylko podczas treningów i meczów” – powiedziała zawodniczka portalowi NU.

Wcześniej Broch odmówiła poddaniu się szczepieniu przeciwko koronawirusowi, do którego zachęcono wszystkich holenderskich olimpijczyków. „Moje ciało jest moim narzędziem, nie wiem, co szczepionka z nim zrobi w dłuższej perspektywie” – argumentowała odmowę w dzienniku NRC.

30-letnia piłkarka ręczna niespodziewanie zakończyła karierę sportową w 2018 roku. Tłumaczyła wówczas, że jest „wypalona fizycznie i psychicznie”. Pod koniec ubiegłego roku wróciła jednak do sportu. W kwietniu br. została włączona do reprezentacji.

„Chciałam znów cieszyć się sportem, ale ponieważ będą obowiązywały surowe zasady dla nieszczepionych sportowców, ta emocjonalna część zniknie. Dlatego nie jadę na igrzyska” – cytuje zawodniczkę piątkowe wydanie dziennika „De Telegraaf”.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ krys/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2021-12-18 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-18 18:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany