17 październik 2022

Zawarto już 76 umów na wsparcie z projektu "e-Gabinet plus"

zdjęcie: Zawarto już 76 umów na wsparcie z projektu
fot. PAP
76 placówek podstawowej opieki zdrowotnej podpisało dotąd umowy na wsparcie z projektu "e-Gabinet plus" – poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Wartość umów to 4,2 mln zł. Kolejne ponad 100 wniosków jest ocenianych – podał szef MZ.
REKLAMA

Placówki medyczne otrzymują pieniądze na sprzęt komputerowy i dostęp do aplikacji "e-Gabinet plus", ułatwiającej obsługę pacjentów i raportowanie do NFZ.

"Zawarliśmy już 76 umów z POZ-tami na kwotę 4,2 mln zł w ramach projektu +e-Gabinet+. Finansujemy w nim zakup komputerów tym placówkom, które same nie są sobie w stanie z tym zakupem poradzić. Średnia wartość zawartych umów to 55 tys zł. Kolejne ponad 100 wniosków w jest w ocenie" – przekazał na Twitterze szef MZ.

Nabór wniosków jest otwarty. Aby skorzystać ze wsparcia, nie jest wymagany wkład własny. Maksymalna wartość wsparcia rzeczowego dla każdej placówki POZ wynosi 68 tys. zł. Wnioski można składać do 31 października 2022 r. lub wyczerpania puli 95 mln zł.

W połowie września MZ informowało, że rusza z projektem "e-Gabinet plus".

"Informatyzacja gabinetów podstawowej opieki zdrowotnej to sprawniejsza obsługa pacjentów i brak papierowej biurokracji związanej choćby z ordynacją leków czy wypisywaniem skierowań" – mówił wówczas szef MZ Adam Niedzielski. "Ten projekt to często wsparcie dla małych gabinetów, poza dużymi miastami, których nie stać na sprzęt komputerowy" – akcentował. (PAP)

autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany