10 marzec 2023

Alpejski PŚ - rekordowe zwycięstwo Shiffrin, Gąsienica-Daniel dziewiąta w Aare

zdjęcie: Alpejski PŚ - rekordowe zwycięstwo Shiffrin, Gąsienica-Daniel dziewiąta w Aare / fot. PAP
fot. PAP
Mikaela Shiffrin odniosła 86. w karierze zwycięstwo w alpejskim Pucharze Świata i wyrównała rekord wszech czasów Szweda Ingemara Stenmarka. Amerykanka była najlepsza w slalomie gigancie w szwedzkim Aare, w którym dziewiąte miejsce zajęła Maryna Gąsienica-Daniel.
REKLAMA

Pewna już piątej w karierze Kryształowej Kuli Shiffrin uzyskała 0,64 s przewagi nad Włoszką Federicą Brignone i 0,92 nad reprezentantką gospodarzy Sarą Hector. Dzięki zwycięstwu zapewniła sobie też triumf w końcowej klasyfikacji slalomu giganta.

Gąsienica-Daniel na półmetku była piąta, jednak w drugim przejeździe miała jeden ze słabszych czasów w stawce i spadła o cztery lokaty. Jej najlepszym wynikiem w zawodach PŚ w karierze pozostaje szóste miejsce, które wywalczyła czterokrotnie, ostatnio w grudniu ubiegłego roku w Semmering.

W niedzielę w Aare odbędzie się slalom.(PAP)

mm/ co/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany