8 sierpień 2022

Niedaleko centrum Łodzi zawaliła się kolejna kamienica

zdjęcie: Niedaleko centrum Łodzi zawaliła się kolejna kamienica / fot. PAP
fot. PAP
Po zawaleniu się części kamienicy przy ulicy św. Jerzego w Łodzi nieprzejezdna jest część tej ulica w pobliżu centrum miasta. Nie ma informacji o ofiarach i rannych - podały w poniedziałek w południe służby ratunkowe. To już druga kamienica, która zawaliła się w Łodzi w ciągu ostatniej doby.
REKLAMA

Przed południem zawaliła się część kamienicy przy ul. św. Jerzego 11 w Łodzi - poinformowały służby ratunkowe, m.in. strażacy. Nie ma na razie informacji o ofiarach i rannych. Kamienica była pustostanem, nie wiadomo jednak, czy nie przebywali tam na przykład bezdomni. Trwa przeszukiwanie budynku.

Zamknięty jest odcinek ulicy św. Jerzego na odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Legionów niedaleko centrum handlowego Manufaktura. W tamtym rejonie możliwe są utrudnienia w ruchu.

Na miejscu katastrofy są m.in. strażacy i inspektorzy nadzoru budowlanego.

W niedzielę natomiast zawaliła się przeznaczona do rozbiórki kamienica przy ul. Głowackiego na łódzkich Bałutach. Nie było ofiar ani rannych.(PAP)

Autor: Hubert Bekrycht

hub/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany