23 listopad 2022

Zdymisjonowany komendant Straży Miejskiej dostał posadę w miejskiej spółce

zdjęcie: Zdymisjonowany komendant Straży Miejskiej dostał posadę w miejskiej spółce / fot. PAP
fot. PAP
Zdymisjonowany pod koniec maja komendant Straży Miejskiej Zbigniew Leszczyński pracuje w miejskiej spółce. Został p.o. dyrektora Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu.
REKLAMA

Zbigniew Leszczyński krytykowany był przez aktywistów, m.in. za nieudolną walkę z nielegalnym parkowaniem. W kwietniu w mediach wypłynęła sprawa kontrowersyjnego przetargu straży miejskiej na zakup motorówki za ponad pół miliona złotych. Zareagował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który zapowiedział wyjaśnienie tej sprawy i wyciągnięcie konsekwencji.

20 maja oficjalnie poinformował o zdymisjonowaniu komendanta. Nową komendant Straży Miejskiej została Magdalena Ejsmont.

Ponieważ Leszczyński jest w tzw. okresie ochronnym (pozostały mu 2 lata do emerytury) nie może zostać zwolniony. "Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wyraził zgodę na kontynuowanie przez Zbigniewa Leszczyńskiego pracy na rzecz miasta w jednej z miejskich jednostek w pionie związanym z bezpieczeństwem" - powiedziała PAP rzecznik stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk.

"Będzie pracował w sektorze bezpieczeństwa, z uwagi na długoletnią pracę i wiek" - dodała.

Teraz już wiadomo, że były komendant trafił na dyrektorskie stanowisko do mało znanej spółki miejskiej, gdzie najprawdopodobniej pozostanie już do emerytury.

Zakład Obsługi Systemu Monitoringu został utworzony 1 kwietnia 2003 r. dla obsługi systemu monitoringu wizyjnego, zapewniającego całodobową obserwację miejsc szczególnie zagrożonych w stolicy. Zakład rozpoczął działalność 1 czerwca 2003 r. – jest samodzielną jednostką budżetową i organizacyjną m.st. Warszawy.

Nadzór merytoryczny nad działalnością Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu sprawuje Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany