kategoria: Biznes
7 czerwiec 2024

Produkcja żywności to jeden z obszarów decydujących o naszym bezpieczeństwie

zdjęcie: Produkcja żywności to jeden z obszarów decydujących o naszym bezpieczeństwie / fot. PAP
fot. PAP
Produkcja żywności to jeden z obszarów, który decyduje w ogromnym stopniu o naszym bezpieczeństwie - powiedział prezydent Andrzej Duda w piątek podczas uroczystej gali konkursu AgroLiga 2023. W tegorocznej edycji konkursu wyróżnionych zostało 15 rolników oraz 16 przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego.
REKLAMA

"Polskie rolnictwo, polskie przetwórstwo rolne i spożywcze to obszar, który decyduje w ogromnym stopniu o jednym z sektorów naszego bezpieczeństwa, bezpieczeństwa Rzeczypospolitej, jakim jest bezpieczeństwo żywnościowe" – powiedział prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że polscy rolnicy i przedsiębiorcy swoją ciężką pracą przyczyniają się do tego, że nie zabraknie w Polsce dobrej żywności, nawet w sytuacji kryzysu.

Prezydent podziękował wszystkim nagrodzonym za pracę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego w Polsce oraz prowadzenie przedsiębiorstw na wysokim poziomie – w dziedzinie przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz wdrażania nowych technologii. Wyraził też uznanie za to, że "odpowiadają na współczesne wymagania w zakresie ochrony klimatu, że pozyskują energię ze źródeł odnawialnych".

Konkurs AgroLiga organizowany jest nieprzerwanie od 1993 roku. Jego celem jest wyłanianie i promowanie najlepszych polskich rolników oraz agroprzedsiębiorców. Patronat nad konkursem sprawują: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W tegorocznej edycji konkursu wyróżnionych zostało 15 rolników oraz 16 przedsiębiorstw. Mistrzem Agroligi 2023 w kategorii "rolnik" został Leszek Duszak z żoną Barbarą, którzy prowadzą gospodarstwo w województwie mazowieckim specjalizujące się w produkcji mleka. W kategorii "firmy" tytuł mistrzowski otrzymała spółka Tymbark – MWS oddział w Olsztynku. Wśród laureatów znalazły się równo niewielkie gospodarstwa zajmujące się np. produkcją miodu czy win, spółdzielnie rolnicze, jak i duże firmy z branży przetwórczej. (PAP)

ewes/ drag/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany