10 marzec 2023

A czymże jest prawdziwa męskość, jeśli nie wymieszanymi w odpowiednich proporcjach klasą i szaleństwem?

zdjęcie: A czymże jest prawdziwa męskość, jeśli nie wymieszanymi w odpowiednich proporcjach klasą i szaleństwem? / pixabay/1868051
Dzień Mężczyzn obchodzony jest każdego roku 10 marca. Warto zauważyć, że mężczyźni mają aż trzy swoje święta. Dzień Chłopaka przypada 30 września, a Międzynarodowy Dzień Mężczyzn obchodzony jest 19 listopada.
REKLAMA

Historia święta

Historia obchodzenia Dnia Mężczyzny nie jest jasna, istnieje kilka teorii na ten temat, ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która z nich jest prawdziwa. 10 marca Kościół katolicki i prawosławny wspominają 40 Męczenników z Sebasty, co może być jednym z powodów, dla których tego dnia obchodzone jest święto mężczyzn.

Międzynarodowy Dzień Mężczyzn obchodzony jest 19 listopada i jego geneza jest związana z piłką nożną. Właśnie tego dnia w 1999 roku reprezentacja Tobago i Trynidadu walczyła w eliminacjach do Mistrzostw Świata, co było ważnym wydarzeniem dla kraju, który był wtedy dotknięty konfliktami i dzielił mieszkańców. Obchody tego święta były w dużej mierze inicjowane przez Jerome'a Teelucksaingha, wykładowcę historii z University of the West Indies, oraz popierane przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Jak obchodzić Dzień Mężczyzn?

Zarówno na Dzień Chłopaka, jak i na Dzień Mężczyzny, kobiety wręczają swoim bliskim mężczyznom drobne upominki. Panowie podkreślają, że ważniejsza od prezentów jest pamięć i wspólne spędzenie tego dnia.

Kolorowe i zabawne skarpetki są obecnie jednym z najmodniejszych prezentów. Panowie doceniają ten drobiazg jako dodatek, który pozwala przełamać formalny strój. Nawet ci, którzy lubią łamać konwenanse, decydują się na takie skarpetki jako element garnituru. Skarpetki przestały już dawno być uważane za brak kreatywności i stały się modnym elementem stylizacji.

Kobiety często wybierają bony jako prezent na Dzień Mężczyzn. Mogą to być karty upominkowe do ulubionych sklepów, bony na strzelnicę lub przejazd sportowym samochodem.

Prezentem na Dzień Mężczyzn mogą być również perfumy lub męska biżuteria, np. w postaci spinek do mankietów.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany