Singiel i dumny - czyli celebracja niezależności

zdjęcie: Singiel i dumny - czyli celebracja niezależności / pixabay/1514296
15 lutego obchodzony jako Dzień Singla - święto osób żyjących samotnie, ale nie mniej szczęśliwie, co zakochani!
REKLAMA
Coraz więcej ludzi wybiera samotne życie z różnych powodów, takich jak: skupienie się na karierze, poszukiwanie własnej tożsamości, trudności w znalezieniu odpowiedniego partnera lub po prostu preferencje życiowe. Bycie singlem nie oznacza bynajmniej, że ktoś jest nieszczęśliwy, nieudany czy niedojrzały emocjonalnie. W rzeczywistości, życie jako singiel może być bardzo satysfakcjonujące i dające wiele korzyści, takich jak wolność w podejmowaniu decyzji, elastyczność w planowaniu czasu, szansa na samorealizację i rozwój osobisty.

Skąd święto i data?

Święto obchodzone w Chinach 11 listopada, znane jako Dzień Singla, zostało wymyślone przez chińskich studentów z Uniwersytetu Nankińskiego w latach 90. XX wieku. Celem powstania tego święta było stworzenie okazji do celebrowania samotności przez czterech młodych ludzi, którzy nie mieli partnera lub partnerki. Data 11 listopada została wybrana nieprzypadkowo - cztery jedynki w dacie symbolizowały bycie samotnym. W krajach zachodnich Dzień Singla obchodzony jest częściej dzień po walentynkach, czyli 15 lutego.

Randka dla siebie: jak celebrować bycie singlem?

Dobrze jest wykorzystać ten dzień do zrobienia czegoś, czego normalnie nie miałbyś odwagi zrobić. Może to być zapisanie się na kurs, który zawsze cię interesował, ale na który nie znalazłeś wcześniej czasu, lub wyjście do kina.

Warto zadbać o siebie i swoje ciało. Możesz wybrać się na długi spacer, pobiegać, pójść na siłownię lub zarezerwować termin u kosmetyczki. Dzień Singla to także doskonały czas, aby zrobić coś pięknego dla swojego zdrowia.

Dzień Singla to idealny moment na podarowanie sobie czegoś miłego. Może to być ulubiona książka, płyta, film lub coś, na co od dawna masz ochotę, ale nigdy nie miałeś odwagi sobie na to pozwolić. To także doskonała okazja, aby odwiedzić ulubione miejsca, które cenisz, ale na co brakowało ci czasu.

Dzień Singla to doskonała okazja, aby zająć się potrzebami innych osób. Możesz włączyć się do akcji charytatywnych lub po prostu zadzwonić do osoby, która ma trudny dzień i sprawić, że poczuje się lepiej. Dzielenie się swoją radością i energią z innymi ludźmi może być nie tylko dla nich, ale także dla ciebie, bardzo wartościowe.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany