kategoria: Dziecko
6 listopad 2022

Będzie ENA wobec mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo 26-latki w Oświęcimiu

Wobec mężczyzny podejrzewanego o zabójstwo 26-latki w Oświęcimiu zostanie wszczęta procedura ekstradycyjna w trybie europejskiego nakazu aresztowania (ENA) – poinformowała w niedzielę małopolska policja w mediach społecznościowych.
REKLAMA

W komunikacie podkreślono, że śledczy prowadzą dalsze czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności w sprawie zabójstwa kobiety.

25-letni Ingebrigt G., obywatel Norwegii, jest podejrzewany o zabójstwo swojej partnerki – 26-latki z Oświęcimia. Kobietę martwą, z ranami ciętymi, w jej mieszkaniu znalazł w sobotę ojciec. Na miejscu nie było konkubenta kobiety, znikła także ich pięcioletnia córka Mia.

"W związku z podejrzeniem, że ze śmiercią kobiety mógł mieć związek jej partner – 25-letni obywatel Norwegii, na terenie Polski oraz Europy zostały wszczęte jego poszukiwania. Z ustaleń śledczych wynikało, że pod opieką mężczyzny znajduje się dziecko pary, w związku z tym ogłoszony został również Child Alert” – przekazała małopolska policja.

Około godz. 22 podejrzewanego zatrzymali do kontroli drogowej duńscy funkcjonariusze na autostradzie w Kopenhadze. Mężczyzna kierował volkswagenem, na tylnym siedzeniu pojazdu znajdowała pięcioletnia córka. Trafiła pod opiekę duńskich służb socjalnych. Mężczyzna w komendzie czeka na decyzję sądu o areszt.

Według nieoficjalnych źródeł PAP, mężczyzna nie mieszkał na stałe w Polsce, do Oświęcimia przyjechał pod koniec października. Dziecko pary ma obywatelstwo polskie i norweskie, mówi w obu tych językach.

Duński sąd może nie wydać decyzji o ekstradycji, jeżeli Norwegowie upomną się o swojego obywatela – a tak mogłoby być, gdyby dowody nie wskazywały na winę mężczyzny. Zdaniem polskiej policji taka opcja jest bardzo mało prawdopodobna.

Za zabójstwo grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany