kategoria: Dziecko
20 wrzesień 2023

Małopolskie/ W Andrychowie 2,5-letnie dziecko wyszło w nocy samo z domu

2,5-letnia dziewczynka wyszła nocą z mieszkania i spacerowała samotnie po jednym z osiedli w Andrychowie. Dziecko dostrzegli mieszkańcy, którzy wezwali policję. Maluch był kilkaset metrów od domu. Wrócił do niego bezpiecznie – podała w środę wadowicka policja.
REKLAMA

Rzecznik komendy powiatowej w Wadowicach st. asp. Agnieszka Petek podała w środę, że do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci z Andrychowa tuż przed północą otrzymali sygnał od małżeństwa, które wracało do domu, o spacerującej samotnie po osiedlu małej dziewczynce.

„Pojechał tam patrol. W trakcie ustalania okoliczności odnalezienia dziewczynki, na miejscu zjawiła się jej matka, która zorientowała się, że córki nie ma w domu i rozpoczęła poszukiwania. Wcześniej wyszła na chwilę z mieszkania do apteki. Swoje dzieci zostawiła pod opieką znajomej, która zasnęła. Dziewczynka wykorzystała to i wymknęła się w poszukiwaniu mamy. Matka i jej znajoma były trzeźwe” – zrelacjonowała rzeczniczka.

Dziewczyna została znaleziona kilkaset metrów od mieszkania. „Dzięki reakcji małżeństwa z Andrychowa, które ją dostrzegło, cała i zdrowa wróciła do domu” – dodała policjantka. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-06-16 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany