3 sierpień 2022

Policja odnalazła 10- i 15-latka, którzy jeździli skradzionym oplem

zdjęcie: Policja odnalazła 10- i 15-latka, którzy jeździli skradzionym oplem / fot. PAP
fot. PAP
Z użyciem śmigłowca, drona i policyjnej grupy SPEED prowadzono w okolicach Rawy Mazowieckiej poszukiwania dwóch braci - 10- i 15-latka - którzy jeździli skradzionym przez starszego z chłopców oplem. Całych i zdrowych uciekinierów odnaleziono w środę na jednej z leśnych dróg.
REKLAMA

We wtorek ojciec 10-latka przyjechał do rawskiej komendy policji, aby zgłosić zaginięcie syna. Ze zgłoszenia wynikało, że dzień wcześniej przed południem chłopiec oddalił się z miejsca zamieszkania razem ze swoim przyrodnim 15-letnim bratem, na co dzień mieszkającym w domu dziecka.

"Od tamtej chwili chłopcy nie nawiązali kontaktu z rodziną. Przemieszczali się oplem astrą, skradzionym z posesji w Rawie Mazowieckiej przez starszego z braci" - przekazała PAP w środę mł. asp. Agata Krawczyk z komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

Po zgłoszeniu policja wszczęła zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. We wtorek patrolowano drogi oraz tereny leśne, również przy wsparciu śmigłowca policyjnego, a w środę od wczesnych godzin porannych poszukiwania były kontynuowane przy wsparciu policjantów z grupy SPEED oraz drona. Tego dnia opublikowano także komunikaty w mediach.

"Po godzinie 11, kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania młodszego z chłopców, funkcjonariusze zauważyli przemieszczającego się drogą leśną zielonego opla. Przeczucie ich nie myliło. Początkowo kierujący oplem 15-latek nie chciał zatrzymać auta, jednak po przejechaniu kilkuset metrów zastosował się do sygnałów dawanych przez rawskich policjantów" - zrelacjonowała policjantka.

Chłopcy są cali i zdrowi, a o ich losie zadecyduje teraz sąd rodzinny.(PAP)

Autorka: Agnieszka Grzelak-Michałowska

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce