5 styczeń 2023

Poznań/ Tragedia na ogródkach działkowych; nie żyje noworodek

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci noworodka. Do zgonu dziecka doszło w czwartek nad ranem, na terenie ogródków działkowych przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu. Śledczy wstępnie wykluczają w doprowadzeniu do śmierci dziecka udział osób trzecich.
REKLAMA

Jak powiedziała PAP mł.asp. Marta Mróz z poznańskiej policji, służby odebrały zgłoszenie o zdarzeniu w czwartek nad ranem. Do śmierci noworodka doszło na terenie ogródków działkowych przy Drodze Dębińskiej, gdzie dziecko przebywało z rodzicami.

Mróz powiedziała, że ze wstępnych ustaleń nie wynika, by do śmierci dziecka przyczyniły się osoby trzecie. Wskazała też, że „z ustaleń nie wynika, by doszło do jakich zaniedbań ze strony rodziców”.

„Ciało dziecka zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która pozwoli na ustalenie przyczyny śmierci dziecka. Rodzice byli trzeźwi” – powiedziała.

Dodała, że przyczyny i okoliczności śmierci noworodka będą wyjaśniane. „Natomiast już te pierwsze czynności, które zostały wykonane na miejscu pod nadzorem prokuratora nie wskazują, żeby doszło tu do jakiegoś zdarzenia o charakterze kryminalnym” – powiedziała. (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany