15 styczeń 2023

Prezydent Kalisza stoczy walkę bokserską z Przemysławem Saletą; celem zbiórka pieniędzy dla chorych dzieci

zdjęcie: Prezydent Kalisza stoczy walkę bokserską z Przemysławem Saletą; celem zbiórka pieniędzy dla chorych dzieci / fot. PAP
fot. PAP
Pomaganie potrzebującym przez sport jest warte wysiłku, dlatego wyjdę na ring i stanę do walki bokserskiej z Przemysławem Saletą – powiedział w niedzielę PAP prezydent Kalisza Krystian Kinastowski.
REKLAMA

Włodarz Kalisza zapowiedział, że na 1 kwietnia zaplanowana jest walka bokserska z Przemysławem Saletą - utytułowanym bokserem wagi ciężkiej, mistrzem świata w kick-boxingu.

Walka odbędzie się w ramach drugiej charytatywnej gali Biznes Boxing Polska, zwanej inaczej Boksem Białych Kołnierzyków.

Podczas imprezy będą zbierane pieniądze z przeznaczeniem dla dzieci, będących pod opieką fundacji "Klucz". "Zawodnik jest bardzo wymagający, bo Przemek Saleta, to – jak się mówi potocznie - wielki chłop. Mały ring, więc nie będę miał za bardzo gdzie przed nim uciekać, ale liczę na to, że nic się tutaj nie wydarzy tak, jak w ubiegłorocznej walce z Robertem Sosnowskim" – powiedział PAP prezydent, który – jak wyznał - całe życie trenuje różne sporty, w tym także boks.

Na ringu zmierzą się też amatorzy - lokalni biznesmeni, którzy do walk będą przygotowywani przez dwa miesiące pod okiem zawodowych trenerów.

W ubiegłym roku pierwsza gala odbyła się z okazji 100-lecia Klubu Sportowego Prosna Kalisz, znanego z bokserskich tradycji. Z tej okazji prezydent Kalisza zmierzył się z Albertem "Dragonem" Sosnowskim - byłym mistrzem świata organizacji WBF i byłym pretendentem do tytułu mistrza świata organizacji WBC. Walka zakończyła się remisem; a podczas gali zebrano ponad 100 tys. zł.

Licytowana była m.in. czapka z autografem Mateusza Gamrota, polskiego zapaśnika i zawodnika MMA wagi lekkiej oraz piórkowej, koszulka reprezentacji Polski z autografem Roberta Lewandowskiego, rękawica z autografem Dariusza Michalczewskiego, byłego mistrza świata zawodowców federacji WBO, WBA, IBF w kategorii półciężkiej, rękawica z podpisem Jana Błachowicza, polskiego zawodnika mieszanych sztuk walki wagi półciężkiej czy koszulka z podpisem Przemysława Salety.

Zdaniem prezydenta Kalisza Krystiana Kinastowskiego warto organizować tego typu imprezy, ponieważ "to jest bardzo ciekawa formuła, która łączy ze sobą sport, aspekt towarzyski i - co najważniejsze - niesienie pomocy potrzebującym".(PAP)

autorka: Ewa Bąkowska

bak/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany