kategoria: Dziecko
1 lipiec 2024

W szpitalu zmarła dwuletnia dziewczynka, która wcześniej wypadła z okna

zdjęcie: W szpitalu zmarła dwuletnia dziewczynka, która wcześniej wypadła z okna / v7146505
v7146505
W ostrowskim szpitalu zmarła dzisiaj dwuletnia dziewczynka, która wypadła z okna – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.
REKLAMA

Obecnie policja pod nadzorem prokuratury prowadzi czynności wyjaśniające sprawie tragicznego zdarzenia.

„Wcześniej nie podejmowaliśmy działań z uwagi na ciężki stan zdrowia dziecka i obecność jej matki w szpitalu razem z córką” – powiedział prokurator. Jak dodał, wstępnie ustalono, że w chwili zdarzenia mama dziewczynki myła okna w mieszkaniu.

Do zdarzenia doszło w czwartek w południe w jednej z kamienic przy ul. Podgórze w Kaliszu. Policję wezwano do dziecka, które wypadło z okna pierwszego piętra na chodnik.

Na miejscu okazało się, że w chwili zdarzenia w mieszkaniu była tylko matka dwulatki. Policja zbadała kobietę na obecność alkoholu w organizmie. Była trzeźwa.

Nieprzytomną dziewczynkę przetransportowano do szpitala w Kaliszu, gdzie doszło do zatrzymania akcji serca. Po trwającej ponad godzinę akcji ratowniczej lekarzom udało się przywrócić 2-latce czynności życiowe i została ona wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Stwierdzono u niej uraz czaszkowo-mózgowy.

Dwulatka pierwotnie miała trafić śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Poznaniu, jednak z uwagi na gwałtowne tego dnia burze dziecko przewieziono do szpitala w Ostrowie Wlkp.

Rzecznik prasowy ostrowskiego szpitala Adam Stangret przekazał PAP, że stan zdrowia dziecka był "krytycznie ciężki".(PAP)

Autorka: Ewa Bąkowska

bak/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany